Jump to content
Forum Windows-az.com

Nəhayət, saytı açdıq!

Mubariz_bmw

Recommended Posts

Bunu paylaşmaqda 2 məqsədim var, mənə kömək edənlərə təşəkkür etmək və sizin fikirlərinizi öyrənmək.

Hardasa 3 il bundan qabaq proqramlaşdırmaya aid heçnə bilmirdim, bu gün bildiklərimin bir hissəsini bu sayta, saytda əziyyəti keçən şəxslərə borcluyam. Hər birinizə təşəkkür edirəm!

Bir ideyam var idi - Hər kəsin asanlıqla məqalə paylaşa biləcəyi bir sayt yaratmaq. Amma heç bir proqramlaşdırma dili bilmədiyimə görə düzəldə bilmirdim.

Ona görə öyrənməyə başladım, əvvəlcə HTML, CSS sonra isə PHP və javascript. Və öyrənə-öyrənə saytı hazırlamağa başladım. İndi isə sayt hazırdı! Və həmişəki kimi sayt haqqında fikirlərinizi bilmək istərdim, sayta mysemle.com ünvanında baxa bilərsiz. Fikirlərinizi gözləyirəm.

Proqramlar telegramda

.... Mübariz qardaş , sayta baxdım ... ideya əla ... söz xətrinə demirəm...mənim şəxsi fikrim belədir, bucür sayta azərbaycanda böyük ehtiyac var...bucür deyəndə,söhbət ideyadan gedir...çünki sayt təzədir və bazası hələ ki,azdır...

...amma lazımlı işdir və bunu böyütmək olar... yəni mənim də belə 1 ideyam olub... sadəcə 1 az geniş mənada...qoy deyim... istəsən istifadə edə bilərsən...(mənim vaxtım olmadığımdan çox ideyalarımı həyata keçirə bilmirəm...)

... ibtidailər üçün ayrıca bölmə...

... orta məktəbdə keçirilən və qəbul imtahanlarına olan fənlərin hər 1-i üçün bölmə...

... testlər...

... xaricdə təhsil və s. ...

... ümumiyyətlə perispektivli ideyadır...uğurlar arzulayıram...

Mubariz_bmw, əlbətdə windows-az.com saytınada təşəkkürlər bildirilməlidir.

Amma mən isə sənədə təşəkkür edirəm.

Çünki istəmisən və öyrənmisən.

Bu dövürdə müasir texnologiyadan, saytlardan və s. başı çıxmayan adamlar çox şey itirirlər.

Elə adamlar tanıyıram ki, 10 manata micrasoft office proqram təminatı yazdırır, hələdə oyunlara pul verir, 30 günlük demo avast antivirusuna 15 manat pul verir və sevinərək deyir ki, "MƏN ANTİVİRUS YAZDIRDIME" və ya "FİLAN OYUNU (və ya kinonu) ALDIME". Bunlar həqiqətəndə mənə gülməli gəlir. 20 azn formata pul verən adamlar gördüm.

Qısası, halal olsun sənin kimi qardaşlarımıza ki, onlar maraqlanır və maraqlandığı istiqamətdə irəliləməyə çalışır.

Çox sağolun hər biriniz.

Kamran, ideyalarını paylaşdığına görə çox sağol, bunları da nəzərə almağa çalışacam. Əslində bu elədə çətin olmayacaq, çünki saytda kateqoriya yarat funksiyası da olacaq, əslində elə indi onu düzəldirik) İstifadəçilərdə kateqoriya yarada biləcəklər. Kateqoriya facebookdakı qruplar kimi olacaq, Məsələn Xaricdə Təhsil adlı kateqoriya yaradıb ona aid məqalələri ora yazmaq olar. Əsas problem odurki saytda məqalə azdı, biz yazdığımızla olmayacaq, bu barədə bir şey fikirləşmək lazımdı.

Sənin də belə ideyanın olması sevindiricidi, deməli mən tək deyiləm :winked: Saytı böyütmək məsələsi isə biraz vaxt aparacaq. Amma işlər gedir, məsələn bu gün notifications (bildirişlər) funksiyasını düzəltdik:

10517644_312021998988933_8469110650669127568_o.jpg

10866213_312022022322264_862781301004187708_o.jpg

• 1 ay sonra...

Biraz diqqət yetirdim biraz Qusiyə hak verdim . Səbəbin deyim, Çünki indi komputer formatlamaq , Oyun yaza bilməyən insanlar Klublarda və yaxud Ustalarda Format etdirərək Mən Format etdim ! deyirlər .

Ama elə insanlarda varki , onlar öz zəhmətləriylə oxuyur, öyrənir və əhəmiyyətli şeylər yaradırlar . Qardaş səndə belə insanlardan birisən .. Uğurlar İnşAllah dahada yaxşı edərsən .

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...