Jump to content
Forum Windows-az.com

Donma və not responding problemi.

Odərli

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

Əlbəttə ki aparır, ama yanılırlar, AIDA xüsusi olaraq bu iş üçün hazırlanıb, mənim özümdədə hazırda səndəki problemdir, ama məndə 90 sektor zədələnməsindən sonra normaldır yazıb və sektor zədələnmələri artıq neçə müddətdir ki dayanıb, ama səndə sektor zədələnmələri 2912 göstərir və normal olaraq saxlayıb birdə bax görək son göstərici nə göstərir ? əgər 2912 dən yuxarı çıxıbsa HDD yaxında işini bitirəcək yox əgər əvvəlki kimi 2912 də durubsa HDD öz fəaliyyətini davam etdirəcək, ama ara sıra problemlərlə qarşılaşacaqsan bu təbiidir, hər gün gedişidə izlə.

C5 Current Pending Sector Count dünən 11 bugün isə 151'di qardaş sənin HDD ciddi sector zədələnməsinə məruz qalıb, ama hələki PASSES yazılıb yəniki keçərlidir ama nə zamana qədər məlum deyil. Buda mənim HDD gördüyün kimi birincidə az öncə 90 sector xətası vardı indi 70di ama aşağıda yoxdur problem

3YkE4qx.png

SALAM ilk öncə bunu deyə bilərəmki sənin HDD ciddi zədələnib Reallocadet Sector Count sənə S.M.A.R.T dəstəkli Hard Diskin artıq ömrünün başa çatdığı xəbərini verir, Diskinizdəki əhəmiyyətli məlumatları davamlı olaraq ehtiyata almağa başlayın. RSC dəyərini müəyyən aralıqlarla təqib edin. Bu dəyər kiçik və sabit isə çox da narahat olmağa ehtiyac yoxdur. (ama səndə bu dəyər 2912 göstərir, normalda bu dəyər 0 olmalıdır, və kiçik dəyər 2-3 olmalıdır) Əgər davamlı bir artım varsa diskinizi dəyişdirmə vaxtı gəlmiş deməkdir. Çünki xarab sektorlar üçün ayrılan sahədə dolduqda artıq əməliyyat sisteminiz də bu xarab sektorları görməyə və səhv verməyə başlayacaq. Zəmanəti davam edirsə diskinizi zəmanətə göndərə bilərsiniz. Lakin ilk etapda ətrafda bir problem olmadığı üçün diski sizə geri göndərə bilərlər. Bu baxımdan problemi tam olaraq açıqlayın və lazım olsa S.M.A.R.T dəyərlərinin ekran görüntüsünü alıb disk ilə birlikdə göndərməlisiniz. Qısacası bu problemlə üzləşmisinizdə təcili olaraq hard diskinizdə yerləşən önəmli materiallarınızı çıxardın başqa bir ehtiyat hard diskə köçürün, bir çox HDD problemlərini müxtəlif programlarla və ya formatla həll edəcəyiniz təqdirdə, bu problemi aradan qaldırmağınız mümkünsüzdür, təmir edilməsi mümkünsüz olan hard diskiniz tez bir zamanda birdaha açılmamaq şərtiylə fəaliyyətini durduracaqdır. İrəliki zamanda peşmanlıq hissi yaşamaq istəmirsinizsə önəmli materiallarınız üçün tədbir görün. :)

Bu videoda bu problemlə qarşılaşanlar üçün problemi həll etmək yolunu göstərir

Videoya görə çox sağol axşam axşam güldüm... 

Qaldı ki harddiskə məndə də 500 gB-lıq hard diskdə belə problemlər başladı, 3, 4 gündən sonra hard diskdən saat səsi kimi səslər gəldi, sora da windows açılmadı mən də təzə 1 tB-lıq hard disk alıb yerinə qoydum problem həll oldu ))

Dünən Virtual DJ Pro Infinity v8 sildim 7-ni quranda sistem dondu məcbur qalıb restart etdim ekrana asus yazısı gəlir yüklənmə gedir 1 saat sonra diagnostika edib seçənəklər verir, məndə recovery ettim 100% oldu və yenidən başladı amma yüklənmə bitib sistemi açmır, artıq hdd üçün mağar sifariş edim yoxsa dualarla ruhun geri çağıra bilərik və hansı dualarla mümkündür?

vALLAH HDD duaları hansılardır bilmirəm ama buraya baxa bilərsiniz :) http://www.azerislam.com/?lngs=aze&cats=6&ids=74

son olaraq bunu deyim ki sizə öncədəndə demişdim vacibli məlumatlarınızı təcili çıxardın deyə, inanmadız mənə. sizin HDD rəhmətə gedib belə başa düşdüm.

Hammısın götürmüşdüm, bu hdd müsəlman deyildi.  ;)

məsləhətli hazırda Toshiba deyirlər məndədə noutbukun üstündə Toshibadır 3 ildir işlədirəm, ama hazırda əlimda 5 TB Seagate var məsləhət görərdim seagate alasınız, həmdə yeni nəsildir SMART dəstəyi mövcuddur, biraz bahadır təxmini qiymətin bilmirəm mən 4 TB External vəziyyətdə arxiv üçün 250 AZN aldım, ama noutbuk üçün biraz açıq formatda ucul olar olmazsa Toshiba alın. Qaldı ki, 500 GB 1 TB məsələsinə o sizin topladığınız məlumatlardan və istifadə etdiyiniz sahədən aslıdır mənimlə olsa 1 TB deyərdim siz imkanınıza baxın.

Məncədə yaddaş çoxaldıqca xarab olma ehtimalı artır, dediyim kimi mən çox yoruram komputeri, indi belə olan halda nəyi məsləhət görürsünüz?

Mənim etmək istədiyim budur, 1 dənə 500gb hdd alıb iki yerə bölüb birinə sistemi yazam və sonra imkanım olanda 90 manata 120gb SSD disq alıb onuda müstəqil disq olaraq onada ayrı sistem yazım və sistem açılanda seçim edim, əgər montajlıq işim varsa ssd olanı açım beləliklədə render zamanı bir ovuc valeryan atmaqdan qurtulmuş olaram. YAXŞI FİKİRDİ YOXSA DAHA YAXŞISI VAR?

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...