Jump to content
Forum Windows-az.com

Sistemdə səhv

Aslanov Sefa

Recommended Posts

Salamun Aleykum mən komputerimə üindoüs8.1 yazdım sonra istədimki Esed antivirusu yazım bu saytdan yüklədim sonra ustanovka edenede sekildeki kimi http://www.share.az/a7y9gc8wma7t/Untitled.jpg.html problem çıxdı.Məndə antivirusu sildim yenədə belə olur.Bunu necə düzəldə bilərəm?birdə mənə məsləhətli antivirus deyin.Öncədən təşəkkür.

Proqramlar telegramda

...təmiz diskə yeni sistem yazın...windows 8.1 msdn versiya...bunu digər kompyuterdə edin.hansı ki,virus yoxdur....və ya kimdənsə yaxşı windows 8.1 diski götürün başqa kompyuterdə 1 təzə diskə yazın...və 1 ayrı təmiz diskə və ya flaş karta norton internet security 2015 yazın...format etdikdən sonra D diskini açmayın.heç 1 flaş kart və s. taxmayın...ancaq antivirus olan diski və ya flaş kartı taxın...antivirusu yazandan sonra internetdən update edin...d diskini scan edin...sonra digər proqramları yazın...

...qeyd : formatdan sonra windows update olunanda, yəni sistem yenilənəndə səbirli olun....kompyuteri birdən söndürməyin...yenilənmə 1 neçə mərhələdə gedir...imkan verin proses sona qədər getsin.əgər səbriniz çatmırsa,formatdan dərhal sonra windows update menyusunu bağlayın...

Aleykum SALAM bir neçə fikirdə mən bildirəcəm, Kamran qardaşım artıq cavabı yazıb mən başqa bir fikir bildirəcəm beləki 12 ildir texnologiya aləmində olduğumu nəzərə alarsaq (13 yaşımdan) və bunun 7 ili internet aləmidirsə mən 5 ildir ki, antivirusdan istifadə etmirəm, 100 lərcə müxtəlif programlar və oyunlar sınaqdan keçirmişəm, heç birində antivirus olmayıb kompyuterimdə hazırda Windows 10 x64 PRO MSDN versiya işlədirəm, daxilində yerləşən sistem qoruma funksiyasını belə deaktiv etmişəm, sərbəst gəzirəm özüm üçün və bütün işlərimidə görürəm, əgər bəs virus düşmür ? deyə sual yaranarsa xeyr son 4 ildə mənim kompyuterimə yadıma gəlməyib virus düşməsi, səbəbi isə ilk öncə kompyuterinizə yazdığınız programları güvənilir qaynaqlardan yükləyin, və biz Azərbaycan milləti olduğumuzu nəzərə alarsaq Dale Dale vurmaq və ya Next Next vurmaq əvəzinə ilk öncə kiçik bir programı belə yazarkən diqqətlicə incələyin ola bilər yükləmə mərhələsində aşağıda kiçik bir quş işarəsi olsun, həmin o işarə aktiv ikəın program özü ilə birlikdə müxtəlif yazılımlarda yükləyəcəkdir, necəki keçən bir neçə ay öncə bütün dünyanı sarsan utorrent virusu idiki mən bir film arxivcisi olaraq hər zaman torrentdən istifadə edirəm və hər zamanda aktual versiya istifadə edirəm dünyanın 85% nə utorrentdən virus düşərkən mənim kompyuterim həmin versiyadan rahatlıqla istifadə etdi, Nəticəyə gəlmiş olaq, antivirus kompyuteri yavaşladır, və bir çox programların cracklerini bilə virus görüb carantinaya alır, və yenədə şəxsi fikrinizdi yaza bilərsiz ya yox ama programları yüklədiyiniz zaman Dale Dale və ya Next Next deyib keçməyin.

Adı çəkilən utorrent virusu haqqında oxuya bilərsiniz http://shiftdelete.net/utorrentte-buyuk-tehlike-58919

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...