Jump to content
Forum Windows-az.com

Amazon.com dan PS4

KaZaMa_._JiN

Recommended Posts

hər vatınız xeyir. amazondan ps4 almaq istəyirəm. yeni adresimin əlavə olunması problemim var. adresimin necə əlavə olunacağını bilmirəm. və kargo şirkətlərində istifadə etmək məsləhət görürsüz?

birdə gömrük məsələləri ilə bağlı mövzular var forum-da ama 4-5 il əvvəlki mövzulardır.

hal hazırda amazondan 500$ dan yuxarı alışveris etdikdə gömrükdə nə kimi problemler yaranır? gömrük haqqı tutulur? və əsasda azərbaycana icazə verilir belə alışveriş etməyə? 

qeyd: ps4-ü Sony nin amazondakı hesabında satılanını almaq isdirəm.

http://www.amazon.com/PlayStation-1TB-Console-Limited-Edition-4/dp/B015NGZFWS?ie=UTF8&refRID=KBA90D63APV56ZVN2Q9N&ref_=pd_ybh_a_6 burdakı yəni. 

məsləhətlərivizi verin :)

Proqramlar telegramda

Salam. "30 günmüddətində ümumi gömrük dəyəri 1000 ABŞ dolları ekvivalenti məbləğindən artıq olmayan qeyri-kommersiya, yaxud qeyri-istehsal xarakterli mallar güzəştli qaydada (gömrük ödənişlərini ödəmədən) gömrük sərhədindən keçirilməklə poçt vasitəsilə heç bir ödəniş edilmədən gətirilə bilər. " Əgər tutağki malın dəyəri 1500 dollardırsa onda yalnız 500 dolların rüsumun verəcəksən. 36 % . 

Amazondan dəfələrlə alış veriş edən birisi olaraq deyə bilərəmki

1-Amazondan azərbaycana birbaşa poçt vasitəsilə mal gəlmir

2-bunun üçün cargo şirkətlərinə müraciət edə bilərsən Azərbaycanda o işnən məşğul olan və mən tanıdığım ən məsləhətli şirkət camex.az şirkətidir.

3-Camexdə qeydiyyatdan keçirsən və sənə xüsusi bir adres və kod verilir onu sən belə bilmirsən adres onların amerikadakı depolarının yerini göstərir kod isə sənin qeydiyyatdan keçdiyin dannılara uyğun olaraq random/təsadüfi verilir.

və kod adətən a hərfi ilə başlayıb belə olur a1234 məsəl üçün yazdım bunu bu kodu amazon comdan qeydiyatdan keçdikdən sonra adres bölümündə onların yazdığı yerə yazacaqsan və bu kod bağlamanın üstünə vurulacaq və beləcə heç bir qarışıqlıq olmayacaq 

Amma ps4 elədə çətin bir şey deyil onu ebaydan yapon satıcılardan da ala bilərsən reytinqləri 100% di çoxusunda məsələn bu linkdəkinə 100%güvənə bilərsən.

http://www.ebay.com/itm/SONY-PS4-PlayStation-4-Latest-Model-CUH-1207-500GB-Jet-Black-/272164633286?hash=item3f5e46bac6:g:mxEAAOSwSdZWfECi

WkyzmQ.jpg

Tariflər isə şəkildən yaxudda saytın özündən baxa bilərsən.

\Şirkəti reklam filan eləmirəm sadəcə kargo daşınma qaydalarını yazıram əgər hər hansısa qaydaları pozdumsa silməyin xaiş edirəm yazım hədər getməsin.

Elnur2015 çox sagol!:)

sadəcə olaraq ebaydan gələn mallarda bilmirəm nədi ama bir çoxunda sarsılmadan olduğunu düşündüyüm zədələnmələr olur. yəni necə gələdi göndərirlər. yadakı bizim poçtdakılar düzgün depolamırlar falan.. ona görədə amazona üz tutdum.

Elvin Məlikov bu vergi məsələsini mənə aydınlatdığıva görə çox sağol!:)

mən bir şeyidə soruşmaq isdəyirəm. amazonda satıcı Sony yazılıb. bu rəsmi olduğunu göstərirdə?

Sən sağol qardaş azda olsa yardımçı ola bildiksə çox şad olaram.

O ki qaldı ebaydan poçt məsələsinə orda problem poçtda deyil poçt o bağlamanın içində nə olduğumu belə bilmir. Problemi adətən hava limanlarındakı yükdaşıma xidmətini həyata keçirənlər yaradır.

Bəzən malın qutusjna kimi açıb baxırlar.onnan sonra da satıcıya - feedback(geri bildirim təşəkkür yaxudda irad) bildirəndə satıcı ilə aranda anlaşmazlıq yaranır satıcı deyir mən sənə ağzıbağlı qutuda təptəzə mal göndərmişəm mən neyniyimki sənin ölkənin hava limanındakı yükdaşıma xidməti gər şeyi qurdalayır.

Yəni ebaydan gələn əksər mallar sürətli gəlsin deyə hava yolu ilə gəlir adətəndə problem bu zaman yaşanır mən sadəcə ps 4 kimi kişik bir şeyə görə zəhmət çəkmə deyə yazdımki bacarırsansa ebaynan gətir amma cmaex öz anbarlarından məhsulları dəniz yolu ilə gətirdiyi üçün əlbəttə gec gəlir amma təhlükəsizliyinə söz ola bilməz.

Hə birdə qardaş o ki qaldı silah məsələsinə bıçaq filan gətirməyi unut.

Mənim bir dostum 2dollara 3aydı fləşkart zakaz verib (qumbara formasında) hələ də gözləyir qalanını özün düşün yəni ;)

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...