Jump to content
Forum Windows-az.com

Modifye etdiyiniz XP-yə Drayver və drayver yükləmə ekranına şə

Guest Vusal

Recommended Posts

• 3 hafta sonra...
Proqramlar telegramda
  • Yanıtlar 52
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Salam Vusal qaqa! men sizin saytla teze taniw olmuwam. sene halal olsun. Proqramlarin , xp-in , video dersliklerin cox yaxsidir. Bu movzu barede sene sualim var. Eger men driverpack daki arxiv driverleri arxivden cixarib nlite ile birbawa windowsa elave etsem nece olar? Bele wey mumkundur?

Butovlukle qovluqlari secdim.

Daha bir elave edim ki, evvelce arxivi butovlukde daxil etmek istedim. nLite ise .inf fayllarinin lazim oldugunu yazdi. mende arxivi acib-bosaltdim. daha sonra butun qovlugu inteqre etdim. nLite hecbir problemsiz hamisini inteqre eledi.

Sene bir sualim da var Vusal qaqa. Men de windows yigmaq ustunde ishdiyirem. Mene maraqlidir ki, windowsa update-leri (KBxxxxx.cab fayllarini) elave etmek mutleq lazimdir? Eger lazimdirsa niye? (Eger mumkundurse en lazimli updateleri saytinizda yerlesdiresiniz.)

Rus saytalrinda hazir edilmis Uptadeli sistemelr coxdu olari yukle cunki olarda ahzir Uptadeler var ama elede vacib bir sey deyil.Hardasa 2010 cun Uptadeli sistemi integre etsen daha ayxsidi.Birdeki Nlite ini fayllarini destekelyir.Ama onun islesini sistem qurlduqdan sonra bilmek olacaq.Ona gorede DriverPack Base en saglam usuldu hemde daha asandi.

Guest Vuqar_sheki

salam vusal sen de sekiden sende .mende sekidenem he seni tanıyıram nese vusal sag ol bu qeder seylər qoyursan men de onların 60% i var yəni burdan yukləmişəm.nəsə hamısı yaxşıdır....məndə cobra driver var o necədi səncə.....

• 4 hafta sonra...

OEMLOGO derslyinde oeminfo.ini faylinini redakte ede bilersen yeni uptadelerin siyahisi ora yazilir.Men hazir uptade sistemde istifade edrem yeni netde bezi saytlarda ahzir uptade olunmus sistemler movcuddur.Men duzeltdiyim avto yuklemeni heleki hec yerde usulunu demirem.sadece sistemimi gozden cekirde bilersen.Cunki men oz sistemlerimi yendien modifye etmeye icaze vermirem.

Ok bele bir sey deye bilerem...

Dil paketi saytda var onsuzda onu silent etmek lazimdir mutleq.msfaylidir silent koduda /qn

he silent edilenden sonra XPCD icinde Pack ve adli bir qovluq acisan onunda icinde birdende qovluq adini ne iseyirsen qoy.MUI-de ola biler qovluq adi

sonra hemen o muini at o qovulugun icine.yeni xpcd icindeki pack>mui qovlugunun icine.

sonra $oem$ qovlugunda RunOnceEx.cmd yaradirsan onu icini acirsan ve...

cmdow @ /HID

@echo off

FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %%i:\\CD.txt SET CDROM=%%i:

SET KEY=HKLM\\SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\RunOnceEx

REG ADD %KEY% /V TITLE /D "by VuSaL" /f

REG ADD %KEY%\\005 /VE /D "MUi yuklenir..." /f

REG ADD %KEY%\\005 /V 1 /D "%CDROM%\\Pack\\MUI\\Azeri MUI.exe" /f

REG ADD %KEY%\\010 /VE /D "yukleme qutardi..." /f

REG ADD %KEY%\\010 /V 1 /D "%windir%\\system32\\1365VidChng.exe 1024x768x32@60 -q" /f

EXIT

bu kodu onun icine yazirsan ve saxranit edirsen

daha sonra xpcd qovlugunda CD.txt fayli yarat ama ici bos olsun

Sonra $oem$ qovlugun icinde hemise cmdlines.txt bele bir txt fayli olur olmasa ozun yarat icini acirsan onun ve..

[Commands]

"RunOnceEx.cmd"

bu kodu yaz saxranit et

Vessalam bu qede.Bu sulu men 3 gun gece gunduz qurdalayandan sonra duzub qosmusam ama sonunda alinib.MUI-nin yukleme sirri budur.

Eslinde deyesi deyildim ama neyse Ugurlar...

• 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...

• Create New...