Jump to content
Forum Windows-az.com

Yeni İstifadəçi Qrupları (Statuslar)

Tural Ağayev

Recommended Posts

Sayt Statusları: (sayt yönlü) Forum Statusları: (forum yönlü)

1. Sayt Vitse-Admin 1. Forum Vitse-Admin

2. Sayt Redaktoru 2. Forum Redaktoru

3. Sayt Aspirantı 3. Forum Aspirantı

Mərkəzi Statuslar: (general-həm sayt həm forum yönlü)

1. Administrator

2. Baş Redaktor

3. Jurnalist

Universal Statuslar: (Aktiv iştirakçılar üçün nəzərdə tutulmuş statuslar)

1. Windows TEAM

2. V.İ.P İstifadəçi

3. Gold İstifadəçi

4. Aktiv İstifadəçi

5. Soft Proqramçı

6. Web Proqramçı

7. Dizayner

1. İsitfadəçi (adi user)

Salam Əziz istifadəçilərimiz. Mənim ağlıma belə bir şey gəldi, daha doğrusu statuslar.

İlk öncə qeyd edim ki sayda aktiv olanlara sayt yönlü, forumda aktiv olanlara isə forum yönlü statuslar veriləcək. (lap yuxarıda ki kimi)

Həm saytda həm forumda aktiv olanlara isə mərkəzi statuslar veriləcək. (general statuslar)

Adi istifadəçilər üçün isə maraqlı olması üçün 10-15 eyni səviyyəli statuslar veriləcək. Bu statuslar adi istifadəçidən bəzi üstün cəhətləri olacaq.

--------------------------------------------------------------------------------

----------------

İstifadəçi istədiyi qrupa keçə biləcək. bunun üçün.

1. Həmin qrupa keçmək üçün lazımı xalı toplamalı olacaq. xallar qrupların dərəcələrinə görə fərqlənəcək.

2. yığdığı xalla (xallarım bölməsindən adminə sorğu göndərəcək və admin həmin qrupa laiq olub-olmadğını yoxladıqdan sonra ya aktiv yada rədd cavabı verəcək.

- Burda məqsəd aktiv istifadəçilər çox olduğundan bəzən onlar statusdan kənar qalır, yəni hamıya nəzarət etmək olmur. Onlar özləri adminə (mən də varam) - məndə bu yerə iddialıyam sorğu göndərəcəklər. Uyğun bilindiyi halda yuxarıdan göstərilən statuslardan birinə keçiriləcək.

misal üçün universal statuslardan birinə keçmək üçün 100-200 xal lazım gəlindiyi halda

daha yaxşı statusa iddialı olan istifadəçi

Forum aspirantı olmaq istəyirsə artıq 1000-2000 xalından keçəsi olacaq.

indi burda belə bir nüansda var. Hamı başlayacaq yazıb doldurmağa ki xalı çoxalsın. Qeyd edim ki özüm demək olar ki çox vaxt saytda oluram və statistikada var. Girib həmin istifadəçinin keçmiş yazılarına baxılacaq. Əgər mənasız yazılarla keçmişi doludursa həmin istifadəçiyə razılıq verilməyəcək.

Sonda bu siyahıya kimin əlavə və dəyişiklik və ya təklifləri varsa yazsın müzakirə edək)

Счастье не ищут, как золото или клад. Его создают сами, те, у кого хватает сил, знания и любви

Proqramlar telegramda

...ümumi yaxşı bölgüdür...

...amma bəzi şeylər bir az açıq qaldı...

...tutaq ki,windows-team statusundan jurnalist statusuna keçmək üçün 5000 xal lazımdır.və bu xalı topladı...mənə ismarıc göndərdi ki,jurnalist olmaq istəyir...mən bütün günü sayt və forumdayam...5000 mesajı yoxlamağa ehtiyac yoxdur...kimin nə yazdığını bilirəm...tutaq ki,mən ona bu statusu vermədim...digər adminə müraciət elədi və o verdi.onda bu necə tənzimlənəcək...

...ümumiyyətlə hər statusun funksiyalarını da qeyd etsəniz yaxşı olardı...xüsusən də söhbət user-lərin status alması üçün artıq xal sisteminə keçdiyimizə görə user-lərin status üçün kimə müraciət etməli olacaqlarını bilsinlər...bura bütün admin qrupları aiddir,yoxsa misal üçün forum admini statusu almaq istəyən forum admininə müraciət edəcək...sayt admini olmaq istəyən sayt admininə və s. ...

SALAM Aleykum əvvəla onu deyimki xal məqsədi ilə saytda artıq saxtakarlıq başlayıb qeyd edim

1.Xəbər göndərirlir moderasoyaya ama mən həmin xəbərlərə baxanda ürəyim qalxır ya türkçə, şekili yoxdur xəbərin hətta linksiz xəbərlərə rast gəlirəm

2.Xal məqsədi ilə sayta lazımsız şərhlər çox gəlir təşəkkür, çox sağol vs. kimi dünən bir user (naməlum) mənə ismarıc yazıbki xala görə girib hər xəbərə bir şərh yazım ? məndə cavabında ban cəzası ala bilərsən dedim sonrada çünkü sən hər xəbərə şərh yazırsansa köməyə ehtiyacı olan userin yazdığı şərh itəcək dedim

Qeyd edimki status almaq istəyirsinizsə saytda ilk öncə aktiv olun bəzi əməliyyatları aparmaq üçün kimin xala ehtiyacı varsa mənə desin məndə əgər həmin userin həqiqətəndə xala ehtiyacı olub olmadığını yoxladıqdan sonra həmin userə öz xalımdan verərəm ama problemli xəbər və yersiz şərh yazmayın inanın belə hal sizin saytda rəhbərlik tərəfindən dahada geri salmasına səbəb ola bilər mən 2 il Forum Admini olmuşam bir neçə vaxtdırkidə Baş Redaktoram heç bir yersizlik etmədən statuslara layiq görülmüşəm ümid edirəm hər biriniz belə statuslara layiq görülərsiniz məndən bu qədər

Nə az yazmışam :wink:

...Azər , səninlə razıyam...amma məncə problemlərin üzərinə 1 problem də əlavə olundu...amma məncə bunu aşağdakı kimi həll edə bilərik...

...bu mövzu müzakirəyə buraxılıb... bəzi fikirlərimi bildirmək istəyirəm...

... xal məsələsi əvvəl təkcə profildə dəyişiklik etmək üçün lazım idi...bir o qədər də vacib sayılmırdı (mənimçün)...amma indi statuslara tətbiq edilirsə,artıq məsələni ciddi saymaq olar...

...belə bir şey təklif etmək istəyirəm...

...hər status üçün yəqin ki,minimum xal tələb olunacaq...indi status ona veriləcək ya yox,bu başqa mövzudur...

....demək istədiyim budur ki,hal-hazırda statuslu userlərin xalları standartlaşdırılmalıdır.bu nə deməkdir...

...misal üçün əgər adminstrator olmaq üçün 10000 xal lazımdırsa,indiki adminstaratorların balansına 10000 xal vurulsun...və ya windows-team ən azı 1000 xal olandan sonra müraciət edə bilərsə,indiki windows-teamların balansına 1000 xal vurulsun...(yəni ən azı 1000 xala çatdırılsın)

...bu nə deməkdir...bu o deməkdir ki. adminstartor statusu olan ən azı 10000 xala layiq olub ki.bu statusu alıb (hərçənd bu indi tətbiq edilir)...bundan sonra statuslara start verilsin...məncə bu ədalətli olar...

...və hər userin statusunun saxlanılması üçün minimum xalın azalmaması şərt kimi olmalıdır...yəni aktivliyi ,xüsusən də düzgün aktivliyi təmin etmək üçün xalların geriyə alınması da olmalıdır...onda problem həllini tapacaq... necə ?

...misal üçün windows-teamın 1000 xalı var.lazımsız şərhlər üzündə 500 xal çıxıldı.o lazım olan minimum xalı itirəndə həm də statusunu itirəcək...və ya uzun müddət passivlik edirsə,yenə də xalından çıxlır...onda məsuliyyət yaranacaq...hər 2 halda o statusunu itirməyindən qorxduğuna görə düzgün istiqamət götürəcək...hələ + düzgün işləyən aktivlər əlavə olaraq adminstrasiya tərəfindən xallar alacaq...

...kimsə digər userə xal vermək istəsə,artıq öz xallarına nəzarət edəcək...əgər verdiyi xala görə özü statusunu itirəcəksə,onda gözləyəcək.əlavə xal qazanandan sonra kiməsə hədiyyə göndərəcək...

Kamran Məqsəd xal toplamaq yada paylaşmaqdan getmir.

Lap edə bilərik ki istifadəçi hansısa qrupa keçmək üçün sorğuya görə xalsızda etmək olar.

Əsas məqsəd, bəzən əktiv istifadəçilər statusdan kənar qalır, onlar üçün nəzərdə tutulub ki özləri yüksək status almaq üçün adminə müraciət göndərsinlər.

2.sidə eyni dərəcəli statuslar amma adları baqa olmaq şərti ilə olacaq ki maraqlı olsun istifadəçilərə.

3. yalnızca admin qəbul edəcək sorğuları, çünki hamı qəbul etsə, aləm qarışar bir-birnə

Счастье не ищут, как золото или клад. Его создают сами, те, у кого хватает сил, знания и любви

... nümunə üçün təklif etdiyin statuslar normaldır...

...amma bir status lap əvvəldən mənim üçün normal görünmür...

...mənə elə gəlir ki,sayt rəhbəri statusumu deyim,adınımı deyim təkcə sizdə olmalıdır...bu reallıqla uyğundur...

...indiki sayt rəhbərlərinin adı adminstartor ola bilər...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...