Jump to content
Forum Windows-az.com

Məsləhətli telefon

Faiq Əhədov

Recommended Posts

Axşamınız xeyr dostlar... Mənim bir yaxın (qız) dostum özünə sensor Nokia telefon almaq istəyir... Siz indi hal-hazırda hansı Nokia telefonlarını məsləhət görürsüz?? Sizində fikirlərinizi almaq istərdim... Qiyməti hardasa 140-180 Azn arası... Cavablarınızı gözləyəcəm... Təşəkkürlər.

Proqramlar telegramda

Talehh, Qaqaş təşəkkür cavab üçün ama mən elə bil sualda Nokia dedim... Yenədə sağ ol məsləhətin üçün...

elbeg

Özün işlətmisən bu telefonlardan?? Ama düzünü...

Çalışın verdiyiniz cavablarda konkret telefon olsun... Yəni mən sonra bunun üçün çoxlu seçim qarşısında qalmıyım... :feel:

nokia lumia 610 cox qeeng telefondur ashadanda gucludur sistemi windows phone dur deye,marketi cox zengindi yaxsi proqram ve oyunlar yazmaq olur,ama telefonu alanda ilk once update etmek lazimdu zune proqrami ile microsoftun ,cunki birinci gelende win 7.5 idi updateden sonra 7.8 olur. ve daha cox funkisya ve proqram teminati gelir,qiyetide munasibdir,ozumde isletmisem,heqiqeten hemin qiymete deyen telefondur.youtubede baxa bilersen,xususende xanimlar ucun coxlu rengleri movcuddur. birdeki bluetooh proqrami yazmaq lazimdir marketplacede adi bluetooth sharedir,bundan sonra istediyin fayli gonderib qebul ede bilecen

Nazim111

Nokia Lumia 610... Bu telefonu görmüşəm bir neçə tanışımda ama nəsə onda xoşuma gəlməmişdi həm menyusu həmdə blutuzu yoxuydu marketdəndə baxdı blutuza aid heçnə tapa bilmədi axırdada məcbur gedib ustaya blutuz yazdırdı... Eləcədə bəzi videolar digər telefon videolarını 3gp., mp4. formatda videoları açmırdı... Və hal-hazırdada qiymətinə baxdım 195 Azn... Bir sözlə zırıltı telefondu yenədə məsləhətin üçün təşəkkür... :fellow:

elbeg

O verdiyin 3 telefonlardan hansını deyirsən dəqiq olsunda qaqaş...

Talehh

Eybi yoxdu qaqaş...

Fuad Kərimli

Nokia Asha 310... Bu telefonun indicə videosuna baxıram youtube -da bilmək istərdim bu haranın istehsalıdı?? Fikir verdim video 2 kartlıdı adətən dual kartlar kitayın olur...

X-Missiya

qaqaş Nokia Lumia az-çox yuxarıdakı rəylərdə müzakirə olunub... Şəxsən mənim üçün də lumia rahat bir telefon deyil qaldı ki bu telefonu alan üçün...

senedeqalmaz

qardaş telefonu mən almıram bir yaxın adam var o alır daha doğrusu birlikdə alacayıq... mən baxıram səhərdəndi hələki Nokialardan Asha 311 xoşuma gəlib amma haranın istehsal olduğunu bilmirəm...

Artıq modellərin (nokia , samsung , sony ericson və s ... ) yox PLATFORMA -ların(Andriod , Windows mobile, İos və ... ) dövrüdü , mənə görə hər platformanın öz üstünlüyü var hər biri öz özlüyündə güclüdü . Sizin qeyd etdiyini Nokia ASHA -lar .java -dı demək olar ki sərhədlidi bu telfonlar , yəni ancaq adi telfon kimi istifadə edə bilərsiz (+internet) . Lakin smartfonlar demək olar ki sərhədsizdi bu dövr üçün ... Sənə Android və Windows mobile məsləhət verə bilərəm (çünki .ios bahadı) ... Nokia lumia 520 və 620 qiymətidə qiyətin özün bax(çalış Windows mobile 8 al ) ... Android 4 cü versiyadan yuxarı hansını alırsan al amma 4 cü versiyada yuxarı olsun , yəni fərqi yoxdu Sony Ericson yaxudda Samsung narahatçılıq yoxdu ...

Afiq İsgəndərov

Çox sağol qardaş bu ətraflı məlumata görə... ancaq mən bildiyimə görə Nokia Asha 311 smartfon olmalıdı... çünki videolarınada baxıram youtube -dan menyusu falan belle sistemdədi yəni Symbian sistemləri kimi...

Qaldı ki sən dediyin platformalar bunu xanım işlədəcək Afiq hər halda özüm işlətsəydim hə bu başqa məsələ... :fellow:

Faiq Əhədov

Artıq "symbian" smartphonları istehsal olunmur ! O telfon smartfon deyil ! youtube geldikdə isə video formatlarını əlavə olunub .java -ların yeni versiyasına ... daha ətraflı malumat üçün buyur ... mobilim.az

QEYD : Sənə məsləhətim "burda daha ucuzdu deyib" hər telfon satannan telfon alma NOKİA alasansa mobitel , yoo android alasansa inteqral məsləhətdi , səbəbi zəmanət di ...

seven_birisi

N8 -de cox bahadirda hem kreditle istemir alsin... Bu telefonun sensoruna baxdim vidolarda mene nese elede zeif gelmedi... Amma menim bildiyime gore sensoru berbad olan sen deyen kimi telefonlar hem knopkali hemde sensor olan telefonlardi ama bu mene daha cox Nokia 5800, Nokia X6 ve s. bele telefonlari xatirladir her halda fikirlesirem pis olmaz...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...