Jump to content
Forum Windows-az.com

Kompüter HDD tanımır.

Maksim_252

Recommended Posts

Hərkəsə Salamlar. Mənə formatlamaq üçün noutbuk veriblər. Mən əvvəlcə onun boot menusuna girə bilmədiyimə görə, sistem diskini açıb, kompüterin sisteminin üzərinə sistem yazdım.. Bundan sonra sistem işləmədi. Məndə həmin Hard diski çıxarıb, öz kompüterimə taxıb, formatladım. Format normal getdi, ekran normal açıldı. Bundan sonra mən Hard diski yerinə qaytarıb kompüteri açanda , kompüter hard diski tanımadı. Amma bios hard diski görür.Kompüterin və hard diskin texniki nasazlığı yoxdur. Kompüterin markası Toshiba Satellite C850 - Djk. Mümkünsə kömək edin...

Öncədən təşəkkürlər..

Proqramlar telegramda

Kamran, bayaq heç nə açmaq mümkün deyildi...

Dostlar artıq problemi həll etdim... problemin səbəbi isə budur... UEFI sistemiylə işləyən kompüterlərdə mənim etdiyimi edəndə bu problem olur... UEFI sistemi isə indiki (1 ilin) kompüterlərdə mövcuddur...

HDD-ni yerinə qaytardım və windows 8 yazılmış USB taxdım kompüterə... gözlədim və kompüter USB-dən sistemi oxumağa başladı...Beləcə kompüteri formatladım... hər şey normaldır...

Diqqətinizə görə hər birinizə təşəkkürlər...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...