Jump to content
Forum Windows-az.com

Kompüter açılmır..

jafar519

Recommended Posts

Əvvəla hamıya salam, Mən kompüterdə biraz təmizlik işləri aparandan sonra qoşdum, işləmədi, şəkildə göstərdiyim kimi monitorda anlaşılmazlıq olub. Təcrübəsizliyimnən ola bilər nəyisə tərpətmişəm ya qısa qapanma verib nəyisə yandırıb.(Admin, Əgər mövzunu düz bölmədə açmamışamsa üzürlü hesab edin. Düzü heç bu söbətin yerin düzgün seçə bilmədim)

Versiyalarınızı gözdüyürəm ...

86e183bc823b.jpg

Proqramlar telegramda

jafar519

Yeniki lap kohne materinkalari cixmaq sherti ile,cox materinkalar-da on-board giriw var.Neceeki VGA-nin oz qnezdosu var,kopya ele bir qnezdo materinkada var arxasinda bax goreceksen.Olur ki bele nov yigilmalarada,vstroyni vga sozu ishlenir.

vga-ni temiz cixard ayir materinkadan sonra ele....

Cavid018, məndə materinka kifayət qədər köhnədi. 6 ildi almışam. Deməy olar istifadəsizdi ama işliyirdi. Açıb içinə biraz əl gəzdirənnən sora belə oldu.

Materinkada videokartın girişinin eynisi yoxdu. Yəni bir giriş var ora taxılıb. Məncə onnan deil çünki, videokarta tok gəlir

ay qardas sistem blokunun ciidnen bir diaqnoz ala bilmedinki ses hardan gelir.

bir sohbeti nece uzatamgi xosunuza gelir.qisa yazdimki tam deqiq bax gor hansi hissesinden sonra aydin bura yazki flan yerindednir.

- Laptop ve Desktop Anakartlarin temiri

- BIOS yazilmasi

- Sifreli SuperUser BIOS-larin silinmesi

- Kicik chiplerin deyisidrilmesi

- BGA Chiplerin deyisdirilmesi (GPU/CPU/FCH/PCH/HM ve s)

jafar519 BEle deyimde. Sen oLA bILER temizdik Isderi aPARANDA vga Nin sxemini cizmisa. Ve yaxuda. VGA ni Tezden Cixart Taxilan Ucduq Hisse Var eeee... Matirinkiya taxilan hisseni deyirem, orani gotur Pozanan sil.Ola biler ki VGA da Elektronlasma geib. Yeni VGA nin Biosunda iliskenik olub..... O da alinmasa Demeli Cxemi Cizilib. Bu deyqe mende 4 el o formada VGA var. Hecbiri Hec bir ise yaramir

Vüsal, usta varee niyə ki, prosta məndə vəziyyət biraz başqa cürdü şşş Belə ki, mənim həmin bu xarab elədiyim kompüter evdə alternativ kompüterdi, mənə bu dəıqiqə vacib deyil. Bu məsələnin birinci tərəfi, İkincisi isə mənim işlətdiyim kompüterlərə nisbətən bunun göstəriciləri çox aşağıdı, onu saxlamaqda (eləcə də açıb içinə baxmaqda) məqsədim nəsə öyrənməkdir ... Yəqin başa sala bildim ... Uzaqbaşı ustaya aparacam o da düzəldəcəy ya da təzə vga alacam, ama mənə orası maraqlı deyil ...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...