Jump to content
Forum Windows-az.com

Sayıta da qeydiyyat nəyə görə pulludu?

aze_danger959

Recommended Posts

Salam sayıtın idarə heyəti və istifadəçiləri.Sizinlə açıq danışacam istəyirsiniz şikayət edin istəyirsiniz ban edin.Mən bu sayta dostumun məsləhəti ilə girib qediyyatdan keçmişdim.Əvvələr sayıt çox xoşuma gəlirdi. Azərbaycanın belə nümunəvi sayıtının olması məni bu sayıtla daha çox maraqlanmaqa vadar etdi.Sonralar məndə sayıtın forumunda insanlara bildiyim qədər kömək etməyə başladım.Daha sonra xəbər göndərmək həvəsinə düşdüm və bunu etdim.Və bir gün baxdım ki artıq mən Jurnalist statusu almışam daha da yüksək statuslar əldə etmək və insanlara daha çox kömək etmək üçün əlimdən gələni edirdim.Sonra başım uniyə qarışdı və sayıta elədə çox giriş edə bilmirdim Jurnalist statusum alındı(buna haqq verirəm.1-2 dəfə forumda bu barədə danışsamda haqq verirəm).Hər nəysə bir gün mən tanışıma bu sayıtı məsləhət gördüm dedim gir qeydiyyatdan keç.Oda girdi dedi axı saytda qeydiyyat pulludu o anda sayt gözümdən düşdü.Mən başa düşə bilmirəm bu dünyanın ən məşhur forum sayıtlarında qeydiyyat heç pullu olmadığı halda bu sayıtda qeydiyyat niyə pulludu?Bunun belə olması mənim heç xoşuma gəlmədi.Açıq deyim sayıt 1 il əvvəl çox gözəl formada işləyirdi.İndi isə sayıt tamamilə geri gedir mənə görə.Və belə olduqca bu sayıt çox irəli gedə bilmiyəcək.Bu qeydiyyatın pullu olması məsələsini xahiş edirəm yığışdırasınız.

EkranAlnts.JPG

Proqramlar telegramda

Hər bir saytı saxlamaq müəyyən miqdarda xərc tələb edir. Bu xərcləri silmək üçün ya sayt reklamlarla dolu olmalıdır ya da ki, qeydiyyat pullu olmalıdır. Əgər hər hansı bir şəxs istədiyi vaxt burdan qeydiyyatdan keçsəydi, onda kim necə istəyir forumda nə gəldi yazacaqlar.(bu işin bir başqa tərəfi) Sonra da 1 manat elə də böyük məbləğ deyil ki.Məncə bu saytın imicinə o qədər də xələl gətirmir. Mən özüm 3-4 nəfərə məsləhət bilmişəm.

QEYD: Bu mənim şəxsi fikrimdir.Özüm lap 3 dəfə mesaj göndərəndən sonra qeydiyyatdan keçdim.(çünki ilk ikisində zəng eləmədim) Daha aydın, sayta cavabdeh şəxlər məlumat verərlər. Əsas kəmiyyət deyil keyfiyyətdir.

Salam dostlar. Saytda qeydiyyatın pullu olmasının bir çox səbəbləri var.

1. Sayt çoxlu resurs tələb edir və aylıq müəyyən miqdar ödənişi var. 20usd (Yığılan pul hostingə, premium açarlara və saytımızın reklamına sərf olunur(fb reklam ayda 20-30dollar). ordan elə pul qalmır ki nə mən nə də digər adminlər alıb xərcləsinlən). əvvəl reklam qoyurduq sonra reklamlarda axmaq bannerlər spam vs yayılmağa başladı.

2. Pulsuz qeydiyyat olduqda eyni adam dəfələrlə qeydiyyatdan keçir və saytda istədiyi kimi hərəkət edir. kimə və hara nə gəldi yazır. İndi isə hamı öz şərhinə və öz yazdıqlarına cavabdehdir.

3. İnşallah yazın zamanda saytımızın forumunu yeniləyəcəyik və onun üçün də müyyən qədər məbləğ laızm gələcək, yəni kiminin sponsoru var, kimin pulu, kimin reklamı, kimidə bizim kimi.

4. Hamı forumda öz fikrini bildirə bilər. Ancaq qaydaları pozmamaq şərti ilə. Öz fikrinizi bildirməyinizə görə sizi ban edəsi deyillər. Hamının fikri azyada çox nəzərə alınır onsuz.

Счастье не ищут, как золото или клад. Его создают сами, те, у кого хватает сил, знания и любви

Bu məsələ o vaxtı da müzakirə olunmuşdu.

Məncə pullu olmalıdı qeydiyyat.

Bu sayt elə-belə sayt deyil və 1 manat da böyük pul deyil. Məncə bu saytdan qeydiyyatdan keçmək istəyən elə bir manatından da keçər 2 manatından da.

Qaldı ki userlərin sayının azalmasına - 100 nəfər uşaq-muşağın olmasındansa 20-30 nəfər ağıllı başlı insan olsa bəsdir.

eslinde 1 manat elede boyuk pul deyil menim vaxdimda sef etmiremse ya 50 ya 70 olardi qeydiyyatdan kecdim indi bir man teki cox artim olmasin :wink: bele baxandada raziyam pulsuz olsa bardag olar forum bu hem forum adminlerinin isin rahatlasdirir hemde sayta maddi destek olur ve biz ozumuzu fikirlesmemeliyik sexsen men bu saytdan cox sey oyrenmisem ve cox lazim olub istediyim pronu tapib yukleyirem ve fikirlesmeliyik saytada destek lazimdi hemise bizlere xidmet gostere ve bu 1 man muqayise olunmamalidi

sayıtın xərclərini ödəməyin başqa üsuluda olmalıdır.Amma qeydiyyatın pullu olmasına ehtiyyac yoxdur.ELə hər kəs deyir sayıtda qeydiyyat pulsuz olan zaman hər sayıta daxil olan (üzr istəyirəm səviyyəsiz,axmaq insanlar)forumda mənasız boş-boş movzu açıb öz başınalıq edir.Yaxşı mən bunla razı belələrinə qarşı sayıdı müdafiə edirsiniz.Amma hər işin ,hər yerin yaxşısı və pisi olur.Bəlkə köməyə ehtiyacı olan forumda yerin biləcək (özünüz bildiniz nə demək istəyirəm) insanlar var.amma pul vermək istəmir onlar necə faydalansın.Bu pull söhbətin yığı.dırın qeydiyyatda

Məsələn tutaq ki, mən format məsələsini bilmirəm. Hal-hazırda da formatı ən aşağısı 10 azn edirlər.(o da elə belə) Amma1 manata həm formatı öyrənirəm, həm 10 azn dəyərində olan antivirusu əldə edirəm və s. saymaqla bitməz. Kim hesab edir ki, verdiyi 1 manatın əvəzini ala bilməyəcək verməsin. Bu qədər sadə. Məcburi deyil ki.

Bundan başqa düyada geri qaytarmaq mümkün olmayan vaxt itkisini azltmaqda köməyi əvəzsizdir. Demək olar ki, istənilən proqramı pulsuz və rahat şəkildə, həm də tez tapırsınız.

Qeyd: ola bilər ki, mən 3. qaydanı pozdum.

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...