Jump to content
Forum Windows-az.com

Format etmək

Guest rasad07

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

Aleykum SALAM bu suala belə cavab verərdim mən artıq 9 ildirki kompyuter sahəsindəyəm əvvəllər ayda 25 dəfə format atırdım kompa mən hələki problemlə qarşəılaşmamışam beləki əlimdə olan noutbuk 5 ildir işləyir 1 ayda dəfələrlə format atmışam ovaxtlar yəni təzə alanda oda bekarçılıqdan ama zərərin görməmişəm zərəri budurki 100 dəfə format atarsan ama HDDnin yaddaşından 0.01 MB qədər həcm itirərsən birdə baxır o sənin format atdığın sistemə birdə diskə diskində problem və ya belə desək cızıqlar varsa və ya sistem diskə yam yazılmayıbsa HDDni zədələyə bilər 55 % bu ehtimaldır qaldıkı əksinə gec gec format atmağın zərəri var ona görəki gec gec format atdıqda pcdə olan virus və malvare və ya torjanlar badsectoru dağıdır ona görədə format vacibdir ama daha mənim kimi deyil hər şeyi hər ehtimala qarşı normasında yəni mən artıq ayda bir dəfə format atıram olurkji 2 aya çatır oda işlərimlə əlaqədar olaraq vaxt tapmaqığım üçün :lol: sən belə ağır proqramlarla işləmirsənsə pcdə professional işlər və proyektlər hazırlamırsansa 2-3 aydan bir format atsan bəs edər ümid edərm ətraflı açıqlaya bildim :smile:

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...