Jump to content
Forum Windows-az.com

Kompyuter yanmır

busuper

Recommended Posts

Gecəniz xeyir, bu gün format üçün disk PC-yə qoydum ki, format edim və format zamanı kompyuter öz-özünə söndü, disk qaldi sistem blokunda. Sistem blokunun yandırıb-söndürmə düyməsin ne edirem açılmır, amma sistem blokuna qoşulan klaviaturaya, mışkaya, internet modemə tok gəlir. Bu nədən olar ki, yandırıb- söndürmə düyməsi açılmır və ən əsası nə edim ki, diski kompyuterdən çıxardım?

Proqramlar telegramda

Diski Elcan qardaşımızın köməyi nəticəsində disk qurğusundan çıxartdım, amma sistem bloku üzərində kompyuteri yandırıb söndürmə düyməsi işləmir ki, kompyuter açılsın. Bəlkə bu barədə kimsə kömək edə? Yandırıb-söndürmə düyməsi işləmədiyi zaman başqa hansı vasıtə iləsə, kompyuteri yandırmaq olurmu? Bir daha deyim ki, sistem blokuna tok gəlir, amma yandırıb-söndürmə düyməsi işləmir. Yandıranda işığı yanlr və həmən an da sönür.

1.BIOS batareykasını çıxardıb 10-15 saniyə gözləyin sonra yenidən taxıb cəhdinizi təkrar edin.

2. Ola bilsin ani elektrik oynamaası komputerin qidalanma blokunu zədələyib və kifayət qədər enerjini təmin edə bilmir.

Əgər işıq yanırsa bu düyməlik deyil. Ya da düyməyə gələn kabelləri yoxlayın amma ehtimalı azdır.

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...