Jump to content
Forum Windows-az.com

8 gb-lik ram neçəyədir

Guest SaDe_NiCk

Recommended Posts

Guest SaDe_NiCk

Salam mənim kompyuterimdə ram 4-dür ( 2 dənə 2gb-lik ram ).Mənə lazım olan programlarda işlədikdə donmalar olur ona görə dəyişmək istəyirəm 8gb ve ya 16 gb bunlardan birin alsam neçəyə başa gələr mənə?

Proqramlar telegramda

Qardaş sənin kompyuterin PC (ustolüstü ) kompyuterdir,ya notebook ? Əgər sənin processorun və ya video-kart yaddaşın kompyuterində azdırsa,onda ram-ı qaldırmaqla sən ağır qrafikalı oyun və ya proqramı donmadan işlədə bilməyəcəksən.Gərəkdir ki,lazımlı parametrlərə kompyuterin ümumən cavab versin.Donmağa qaldıqda kompyuterlərdə donmaq olur.Amma baxır kimdə nə dərəcədə.4 ram proqram üçün lap normaldır.Oyun üçünsə yox.

Stutdiyalarda kohnə PC-lərə SONY vegas,Photoshop və.s proqram yükləyirlər,lap əlada işləyir ...

məndə komp stolüstüdür.Belə aydın oldu ki dəyişsəm digər şeyləridə dəyişməliyəm ustaylada məsləhətləşmək olar.Donmağa qaldıqda isə autocad programında 3D rejimde dona dona (yəni 1 saniyəlik hərəkəti maus 5-6 saniyəyə edir ) işləyir.

• 2 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...