Jump to content
Forum Windows-az.com

Notebookun dvd-də problem

Recommended Posts

Əvvəla Hamıya salam mənim bir noutbukum var DELL İNSPİRON 15R-N5110 modelidi bu noutbukun dvd-si bərbad gündədi Nero ilə 4x sürət ilə də yazsam (yəni az sürət ilə) yazsam belə gurultulu bir səs edir

Keçən dəfə də format vermək istərəndə də bir diski 10dəfə restartdan sonra götürdü format verəndə yenə də guruldadı indi mən təzəsin alsam düzələr ya zavadskoy deffektdi?

Əvvəlcədən deyimki usb ilə işləyən DVD-im də var amma mən istəyirəmki Öz üstündəkini işlədim(ya da təmir edim)

Birdəki diskdən deyil bəlkə 15-20 disk yoxlamışam hamısında elə eləyib özüdə hamısıda təzə disklərdi

Proqramlar telegramda

xeyr heç bir fərq olmur.

2cür diskavodlar olur.

standart və slim.

sizin notbukun modeli standartdır. yenisi aldığınızda kohnənin qabaq korpsunu ehtiyatla çıcxrdıb yeniyə qoşursuz

- Laptop ve Desktop Anakartlarin temiri

- BIOS yazilmasi

- Sifreli SuperUser BIOS-larin silinmesi

- Kicik chiplerin deyisidrilmesi

- BGA Chiplerin deyisdirilmesi (GPU/CPU/FCH/PCH/HM ve s)

HƏ Standart və slim qurğular haqqında məlumat versəz çox yaxşı olar O fikirnən razıyam siz yuxarıda elə yazdızki mənə elə gəldiki mən təzəsini alanda əvəz etmək üçün noutbuku sökməməliyəm düz anladım ya sökməliyəm içindən dəyişməliyəmDaha kankret desəm ön paneldən köhnəni ehtiyyatla çıxartmalısan nə deməkdi?

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...