Jump to content
Forum Windows-az.com

HDD Valı

Recommended Posts

Salam. Bilindiyi kimi mənim HDD'ımda problem vardı. HDD işləməməyə başladı və HDD dan səs gəlir. Məlumatı heç cür qurtara bilmirəm. Əgər HDD valını eyni parametrdə olan başqa bir HDD ya taxsam informasiyanı qurtara bilərəm mi...?

Və ya Hdd valını çıxarsam onu hansı avadanlıqla oxuda bilərəm və bu avadanlığın adı və təqribi qiyməti necədi...?

Proqramlar telegramda

Salam. Əgər hard diskinizi sökmək üçün lazımi şəraitiniz varsa sökə bilərsiniz. belə ki, HDD havasız şəraitdə sökülməsi məsləhətdir. bu havasız şəraitdə yalnızca əllər, hdd və alətlər olur. hava içəridəki disklərə dəyəndə disk öz etibarlılığını itirir. yəni siz məlumatlarınızı birdəfəlik itirə bilərsiniz... Məlumatları xilas etmək üçün hansı vasitələrdən istifadə etmisiniz?

İlk öncə qeyd edim ki, aşağıda yazdıqlarımdan istifadə etmək üçün sizə USB box lazım olacaq.. sizin HDD PC-lər üçündürsə sizə 3.5 HDD-lər üçün box lazım olacaq..

Minitool Power Data Recovery proqramını yoxlamısınızmı?? yoxlamamısınızsa aşağıdakı linkdən yükləyib şəkildəki funksiyadan istifadə edin. proqramı yükləmək üçün [Daxil Olun]

Burada Damaged Partition Recovery funksiyasından istifadə etməyi yoxlayın. Ümid edirəm işinizə yarayar..

HDD Valı

Maksim_252 HDD dikqini kompüterə qoşanda ümumiyyətlə sistemə girmir. Bugün VCOM R-Driver USB 2.0 To SATA IDE CABLE qurğusu aldım amma işləmədi. Ola bilsin HDD qorğunu qəbul eləməsin yə ya qurğu xətalıdı. Daha sonra HDD nı sökdüm. HDD işləyir. Cəryan gəldikdən bir necə saniyə sonra dayanır. HDD Windows da görsənmir. Ancaq Mini XP da görsənirdi amma içinə girmək olmurdu. HDD valınnan məlumatları ala biləcəyim bir avadanlıq var mı ümumiyyətlə...?

Elit-killer Xeyir Personalnidi. Amma onun üçün də Bot satılır.

Miryusif Rahimov, siz məni yanlış anladınız. siz deyəsən USB qurğu almısınız ki, HDD-ni kompyuterə qoşub sistemi açasınız.. mən onu nəzərdə tutmurdum..

Mənim dediyim Elit-killer yoldaşın dediyi qurğudur amma notebook HDD-si üçün yox, PC HDD-si üçün.. 3.5 HDD box.. onun ölçüsü qabaritcə Notebook HDD box-undan böyük olur.. əgər tapmasanız istəsəniz mənlə Şəxsi Mesajla əlaqə saxlayın. Sizi bir nəfərlə tanış edərəm. HDD təmiri ilə məşğul olur. O kömək etməyə çalışar.

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...