Jump to content
Forum Windows-az.com

Plastik kartlar haqqında sual

TΛNNΞЯ

Recommended Posts

SALAM millət görüşməyəli necəsiz ?

Keçək əsas məsələyə mən plastik kart əldə etmək istəyirəm ama bu yöndə təcrübəli cavablara ehtiyacım var, məlumatı olmayanlar yazmasın xahiş edirəm mövzunu məşğul etməyək...

Deməli belə mən master card, visa card əldə etmək istəyirəm beləki onunla həm ödəniş edə bilim hər istiqamətə həmdə ödəniş əldə edə bilim bu mümkündü ? əsas kommunal xərclər, kredit ödənilməsi, xarici ölkələrə pul köçürülməsi və s. aşağıda əlavə suallarda var

1... Belə kart hansı kartdır ?

2... Necə əldə etmək olar ?

3... Kartı almaq üçün nə qədər pul ödəməliyəm ?

4... Karta ilk başda pul qoyulmalıdırmı ?

5... Hansı bankdan ala bilərəm ?

Cavablasanız minnətar olaram :smile:

Proqramlar telegramda

Sağolun yaxşıyam.

MrGamerExpert Bu məqsədlər üçün İnternet kartları var. Ancaq virtual istifadə edilir. İnternet şəbəkəsində mal və ya xidmət haqqını ödəyərkən Siz yalnız istifadə etdiyiniz İnternet səhifəsindən kartınızın məlumatlarını daxil etməlisiniz.

Mən pensiya kartı ilə (mənim deyil ) ) Pul köçürmələrindən başqa digər əməliyyatların əksəriyyətini edirəm. Məs: internet haqqının ödənilməsi, bilet alınması (qaratlar, avtobuslara, kinolara və s.) Xaricdən mal sifarişi və s.

Verdiyiniz suallara tam dəqiq sabah ətraflı araşdırmadan sonra cavab verəcəm..

1... Belə kart hansı kartdır ?

- VİSA Classic/MC Standart plastik kartı

2... Necə əldə etmək olar ?

- ABB-nin istənilən filialına şəxsiyyəti təsdiq edən sənədlə və ya online sifariş ABB-nin rəsmi saytına daxil olaraq sifariş edə bilərsiniz. Nəzərinizə çatdıraq ki, online sifariş zamanı əvvəlcədən ödəniş etmək mütləqdir. Sifarişdən sonra kartlar 3-4 iş günü ərizndə hazırlanır.

3... Kartı almaq üçün nə qədər pul ödəməliyəm ?

- 1 illik-25AZN, 2 illik-40AZN, 3 illik-50 AZN.

4... Karta ilk başda pul qoyulmalıdırmı ?

- Kart hesabına ilkin ödənişin aşağı həddi yoxdur.

5... Hansı bankdan ala bilərəm ?

- ABB-nin istənilən filialından. (Bu bankı məsləhət bildiyim üçün onun timsalında deyirəm.)

QEYD: Bu kart ümumidir. Yəni bir başqa bankdan da almaq olar. Kartın qiyməti aşağı olan bankdan əldə etmək də olar. Həm də, bu sizin əməliyyatlarınızdan asılıdır. Məsələn daha çox pul göndərmədə istifadə edəcəksinizsə onda göndərmə sürəti və limiti çox olan bankdan əldə etmək olar. və s. Amma qeyd etdiyim kimi bu bank ilə mən hələ problem yaşamamışam. Yəni istənilən ödəmələri vaxtında etmək olur.

MrGamerExpert sizin sualınıza gəlincə isə, əgər yalnız internetdə alış-veriş edəcəksinizsə onda İnternet kartları kifayətdir. Çoxməqsədli istifadə üçün isə VİSA Classic/MC Standart plastik kartı məsələtlidir.

Ümidvaram ki, suallarınıza dolğun cavab verə bildim. :request:

Bəli heç bir məhdudiyyət yoxdur. İstifadə edə bilərsiniz.

Sadəcə siz internet üçün dediyinizə görə onu dedim. Həm də internet kartları daha təhlükəsizdir. Çünki onları kimsə götürsə, oğurlasa da heç nə edə bilməz. Çünki adi ATM-lərdə işləmir. Sadəcə olaraq virtual üçün nəzərdə tutulub. Buna görə də istifadəsi daha da asanlaşdırılıb.

Mən yaxın günlərdə master standart aldım. amma hələki istifadə etməmişəm

ACCOUNTANT

yazdıqlarına əlavə olaraq deyimki 50 azn depozit qoyaraq kartı 1 ildən 4 ilə qədərdə əldə edə bilərsən, kartı qaytarmaq istədikdə həmin məbləğ sənə qaytarılır.

ora qoyduğun pulu bankomatdan çıxarsan faiz tutulur (karta görə dəyişir) internetdə və mağazalarda istifadə etsən heçnə tutulmur.

• 1 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...