Jump to content
Forum Windows-az.com

Ana lövhə və CPU

Mehebbet

Recommended Posts

Salam əziz qardaşlar. Mən iki ana lövhə (Motherboard) və iki CPU arasında seçim edə bilmirəm. Xahiş edirəm mənə seçimimdə kömək edəsiniz.

1. GA-Z68P-DS3 ( üstündə CPU: İnter Core i7-2600 Sandy Bridge) Rəsmi saytı

2. GA-P75-D3 (üstündə  CPU: İntel Core i7-3770 Ivy Bridge) Rəsmi saytı

Qeyd edim ki, anladığım sadəcə bunlardır. 1-ci ana lövhədə özunun HDMI çıxışı və VGA yaddaşı var. Bu qeyd etdiyim ikinci ana lövhədə toxdur. 2-ci ana lövhədə isə 2 ədəd USB 3.0 port var amma bu birinci ana platada yoxdur. Sizlərin hər birinizdən mənə  seçımımdə kömək etmək, bu ana lövhə və CPU-ların üstün cəhətləri barədə məsləhət vermənizi xahiş edrəm. Əvvəlcədən təşəkkürlər!

Mövzunu səhv bölmədə açmışamsa bağışlayın.

Proqramlar telegramda

SALAM. Sandy Bridge 32 nm (nanometr) lvy Bridge isə 22nm ilə istehsal edilir. Və aydın olduğu kimi ikincisi daha balacadır(istehsal cəhətdən. Xaricdən dəyişən bir şey yoxdur.). İkincisi daha az enerji tələb edir. Yəni mübət haldır. Performans cəhətdən də eyni olduğu istehsalçı tərəfindən bildirilir. Amma Hasvvell olsa daha yaxşı olardı. Çünki ən son olaraq o çıxıb.

Sandy-2. nəsil

lvy-3. nəsil

Hasvvell-4. nəsil

Prosessorların istifadə etdiyi texnologiyadır. Bir sözlə ikinci ana kart 3. nəsil prosessorları dəstəkləyir.

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...