Jump to content
Forum Windows-az.com

sayt açmaq

Nicat Quliyev

Recommended Posts

salam mənə bilən adamların məsləhəti lazımdır mən sayt açmaq istəyirəm misal share az kimi fayl qoyursan pul qazanırsan  olaraq gəlirli həm mənə həmdə yükləyənlər birdəki dediyim kimi sayt açmaq neçəyə başa gələr sərf edir yoxsa yox  yada reklamlara baxmaqla pul qazanmaq saytı hansı ən çox gəlir gətirər mənə öncədən təşəkkürlər

Proqramlar telegramda

Bu tip sayt üçün sizə aylıq ödənişi 100-150avro olan 4tb-lıq 1və ya bir neçə server almalısınız.

depositfiles, letitbit, turbobit kimi saytların qurulması - 1000-1500 manat arası edir.

share , boxca kimi saytların skriptləri pulsuz internetdə var.

Счастье не ищут, как золото или клад. Его создают сами, те, у кого хватает сил, знания и любви

Aleykum SALAM, belə deyə bilərəm ki, ən aktiv səs uploadçısı kimi mən 1 ildir turboya TR Dublyaj səsləri upload edirəm və Türkiyənin film, səs portallarında paylaşıram, hazırda turboda olan məbləğ 7 dollar, qeyd edim ki, turboda olan 7 dolların 2 dolları 4 ildir turbo hesabımda var idi :D məbləğin yüksək olması üçün 5-10-50 MB kimi həcmə sahib olan fayllar deyil, 1-3-5-10-20 GB kimi fayllar upload edilməlidir, məsələn 5 GB lıq bir faylın 1000 yükləməyə gələn gəliri 20 USD olmalıdır. Ama nəzərə alaq ki, mən normalda 150-300 MB lıq DD (AC3) formatlı səs fayllarını upload edirəm turboya, DTS-HD MA səslər 3-7 GB həcmə malik olur və özüm hazırlayıram HD MA səsləri, ama təəssüf ki, o həcmdə səsləri debrid saytları istifadə edirlər deyə gəliri 0 olur, ama normalda 1 ilə 1000 USD dan yuxarı olmalı idi. Sizdə sual yaranacaq ki bəs niyə 150-300 MB fayllardan gəlir 5-7 USD olub ??? Cavab olaraq deyim ki, debrid saytlarının üzündən, hamı free olaraq yükləmək üçün debrid istifadə edir, toplam 100 000 dən yuxarı yükləməm var :( mən milyonçu olmalı idim məcazi mənada bu yöndə, ama təəssüf ki, debrid saytları bizi qurudur.

Qaqaş sözümün canına gələk, həvəsini qırmaq kimi olmasın ama, mən aktiv yüklənilən səslərdən 1 ilə 7 dollar qazanmışamsa sənin qazancın 0-a bərabər. Ama xeyirlisi nəsə o olsun.

Azər , deməli upload etdiyin saytı dəyişməlisən. 

Dediyim saytlar məsələn(ska4ay.com) yüklənməyə görə normal pul ödəyir, ancaq sənin upload etdiyin faylları ayrıca downloader-ə yerləşdirir və sənin istəyin olmadan faylı yükləyənlərin kompüterinə reklam xarakterli proqramlar yükləyir.Bəzən imtina etmək üçün seçim olur bəzən isə yox

Mən vaxtı ilə reklamlara baxaraq,facebook like edərək,youtube abune olaraq və s. pul qazanma sayt sisteminin scriptini almışdım.pulumu xərclədim sonra bir baş çıxara bilməyib yarımçıq qoydum.məncə belə sistemin Azərbaycanda işləməsi mümkün deyil.sən bu sahədə həm reytinq həm də ödəmə üzrə problemlər kəçəcəksən.amma uğurlar..

Karb10 

Nə danışırsan qardaş ? :D Mən Türkiyəylə əməkdaşlıq edirəm, əgər yerləşdirdiyim linklərdə və ya fayllarda reklam olsa məni topa tutarlar, əməkdaşlıq etdiyim qruplar belə şeyləri sevmir, onlarda təmiz materialın yayınlanmasıdı.

Bəs siz nədən qazanırsız ? Uğurlar.. :huh:

Halaldı sənə qardaş.İnşAllah gələcəkdə daha böyük biznes qurarsan :)

Təşəkkür edirəm, bir grupla 1 il çalışdım 1 ilin tamamında mənə 500 USD verəcəklərdi ama atdılar, məndə ayrıldım, digər grup isə hələki ödənişləri edə bilmir yığılıb qalıb 100 USD, göndərməyin yolun axtarır, 100 USD qarşılığında Türkiyədən IBAN-la 25 USD tutacaq diyə hələki əlimə bir şey gəlmiyib, digər bir grup 250 USD ödəyib zamanında :D

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...