Jump to content
Forum Windows-az.com

Azərbaycanda hər yerdə internet zəyifləməsi

MrGamerExpert

Recommended Posts

Salam dostlar bildiyiniz kimi burda internet zəyifdi və üstündə iş gedir deyə daha da yavaşlayıb indi məsələn oyun oynayan dostlardan pingi yuxari olduğunu öyrəndim bu təkcə məndə deyil yaşadığım rayonda və bakıda internet zəyifləyib və ping coşub kim ats-i çağırır elə gəlib deyillərki xəttin üstündə iş gedir Bu iş qutarmadi axrı 4-5 ayda getdikcə yavaşlayıb internet və ats-dən soruşandaki deyirki haçan qutarmağın bilmrik

Bəs burda ATS-in işinin nə vaxt qutaracaqınnan kiminsə xəbəri var

(Mən yaşadığım rayonda internet başqa rayonnan bakıya gedirdi indi isə pramoy bakiya ediblər)

Hər kəs bildiyinnən cavab versin görək kim nəsə bilir

İndidən Təşəkkürlər

Proqramlar telegramda

salam bəli yaralı yerimiz son bir neçə aydır ki internet daha da zəifləyib daha doğrusu məlum hadisədən sonra ölkə ərazisində internet itdi sonra bərpa erildi ama əvvəlki  keyfiyətdə deyil internet o gündən mən eyni mb alıram amma görürəm zəifdi və tez tez itir ATS dən soruşanda deyirlər iş gerir düzələk və.s ama hələki yaxşıya doğru heçnə yoxdu bunun bir səbəbi də məncə ölkənin və rayonlara gələn internetin həcmi və ya ATC lərin ala biləcəkləri həcm məhdutdu amma initernet abonəçilərinin sayı artır beləliklə ATS lər məhdud olan interneti daha çox abonəçiyə satır nəticədə internet zəifləyir .

və məncə ATS yenilənməli və yeni aparaturalar gətirilməli və xətlər təmir olunmalıdır  

Mən ümumiyyətlə problemi Delta Telecom-da görürəm mənə maraqlıdır 9milyon əhalisi olan ölkənin başqa internet paylayıcısı olmasin

Əvvəl sevinirdimki Azərbaycana 4G gələndə internet sürətlənəcək biz iləri getməktən internetimiz əksinə böyük şəkildə yavaşlayıb

Əvvəl mən internetdən bir şey yükləyəndə İDM ilə baxırdım orda ancaq 190-200KB arası olurdu indi isə heç stabil deyil 90-150KB uzağı görmür speedtest-dəndə yoxlayanda sürətim 25% aşağı düşüb bu ats bi dənə başına gülləsi çatışmır :)

İstənilən sahədə rəqabət olmasa orda inkişafdan söz gedə bilməz. 5-6 provayder olardı onda həm qiymət aşağı olacaqdı həm də keyfiyyət yüksək.

Bakıda bu sarıdan bolluqdur. Yəqin siz rayonda yaşayırsınız.

Burda cəmi 1ATS-də 2 internet provadieri var Aztelekom və Deltatelekom başka bir provadierdə var ama onu özlərin çağırırsan qururlar amma onu çoxda istifadə edən yoxdu burda adı da yadımnan çıxdı :D

Məndı AzTelekomdu

ALLAH SƏBR VERSİN bayax 2 mb faylı 25-40 kbnan yükləyirdi idni bir aza düzəlib

O Yuklədiyin faylın saytının qoyduğu limitdə ola bilər məndə elə olubki 1-2 Kb ilə-də fayl yükləyib :)

Əsaslıqla bu davametməsi olmayan yükləmələrdə olur

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...