Jump to content
Forum Windows-az.com

Original təmiz Windows 7 və 8.1 lazım

Faiq Əhədov

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

Yazmışam sualda Elvin hər ikisi lazımdı, dediyim hər 2 sistem (7 və 8.1) bütün versiyalarla 1 dvd disk üçün ayrıca yazıb saxlayacam özümdə çünki tez-tez lazımım olur, üzərinə əlavə programlar, drayverlər, aktvator yazılan yox təmiz original sistem lazımdır açarı olmasada olar sonradan onu onsuz aktivatorla bərpa etmək mümkündür. 

Bu linkdə rəsmi paylaşılan fayllardır. Yəni birbaşa şirkətin təsdiq etdiyi serverlərdən yükləmə gedir. Bu təmiz (əlavəsiz) olmasına dəlalət edir. Pro adi istifadəçi üçün bütün imkanları təmin edir. Enterprise versiyadakı əlavələr Pro versiyada olmasa da, sizi təmin edim ki bu əksikliyi hiss etmirsiniz..

7-ni isə komputer resusrlarından kifayət qədər istifadə etməməsi səbəbi ilə məsləhət görmürəm. Komputeri lazımsız yükləyir..

Bəli mən öz təcrübəmə əsaslanıb deyirəm..

Quraşdırma əsnasında açar tələb edir (çünki orginaldır).0nda google-də olan, versiyaya uyğun açarları yoxlayın və təsiqlənəndən sonra prosesi davam edirsiniz. Quraşdırma bitdikdən sonra KSM aktivator ilə asanlıqla aktiv edə bilərsiniz..

Yazmışam sualda Elvin hər ikisi lazımdı, dediyim hər 2 sistem (7 və 8.1) bütün versiyalarla 1 dvd disk üçün ayrıca yazıb saxlayacam özümdə çünki tez-tez lazımım olur, üzərinə əlavə programlar, drayverlər, aktvator yazılan yox təmiz original sistem lazımdır açarı olmasada olar sonradan onu onsuz aktivatorla bərpa etmək mümkündür. 

Faiq Əhmədov öncəliklə Salam. Gəlin belə düşünək.Bir şəhər inşşa edirsiniz. Bir körpü qurdunuz işıqlar yollar binalar sakinlər.Və qurduğunuz şəhərdə bir gün körpü çökdü və şəhərin içindəki insanları və ya hansısa bir canlını geri qaytarmaq mümkün olmadı. Ən azından bir kömək gələnə qədər.. Və sonra hansısa bir bina çökdü və ya yol sıradan çıxdı... Bunların baş verməməsi üçün ilk öncə dayanıqlı dözümlü test edilmiş bir sistem lazımdır və əlbətdəki bunun təhlükəsizlik baxımından heç bir qorxusu yoxdur, bəzi hallar istisna olmaql. Komputeri nə üçün istifadə edəcəksiniz və ya komputeriniz hansı performansdadır onu düşünün və sisteminizi ona görə qurun. Windows - 7 sisteminə gəldikdə hal hazırda işlətdiyim komputerin təməl sistemi elə 7 üzərindədi.İndi 10-da çaılışır.Qaldıki driverlərə program verərərm formatdan sonra sadəcə bir klik etməyin bəsdir hər şeyi qurur özü.Həmçinində format.İstəsən əgər tapmamısansa de bəlkə köməyim dəyə sənə və ya kimə nə lazımdısa program və komputer cəhətdən 

Faiq Əhmədov öncəliklə Salam. Gəlin belə düşünək.Bir şəhər inşşa edirsiniz. Bir körpü qurdunuz işıqlar yollar binalar sakinlər.Və qurduğunuz şəhərdə bir gün körpü çökdü və şəhərin içindəki insanları və ya hansısa bir canlını geri qaytarmaq mümkün olmadı. Ən azından bir kömək gələnə qədər.. Və sonra hansısa bir bina çökdü və ya yol sıradan çıxdı... Bunların baş verməməsi üçün ilk öncə dayanıqlı dözümlü test edilmiş bir sistem lazımdır və əlbətdəki bunun təhlükəsizlik baxımından heç bir qorxusu yoxdur, bəzi hallar istisna olmaql. Komputeri nə üçün istifadə edəcəksiniz və ya komputeriniz hansı performansdadır onu düşünün və sisteminizi ona görə qurun. Windows - 7 sisteminə gəldikdə hal hazırda işlətdiyim komputerin təməl sistemi elə 7 üzərindədi.İndi 10-da çaılışır.Qaldıki driverlərə program verərərm formatdan sonra sadəcə bir klik etməyin bəsdir hər şeyi qurur özü.Həmçinində format.İstəsən əgər tapmamısansa de bəlkə köməyim dəyə sənə və ya kimə nə lazımdısa program və komputer cəhətdən 

Əleyküm salam, çox sağol qardaş. O drayverlər üçün dediyin program hansıdır yəqin ki DRP deyəcəksən, mən bu programı neçə dəfə test etmişəm notbuklarda mənim üçün uğurlu nəticə verməyib ancaq personal kompyüterlər üçün çox əlverişlidir işlətmişəm görmüşəm.

Əleyküm salam, çox sağol qardaş. O drayverlər üçün dediyin program hansıdır yəqin ki DRP deyəcəksən, mən bu programı neçə dəfə test etmişəm notbuklarda mənim üçün uğurlu nəticə verməyib ancaq personal kompyüterlər üçün çox əlverişlidir işlətmişəm görmüşəm.

Drp-də var içərisində sadəcə olaraq sanappy driver installer adlı programdan istifadə edirəm ama Sam driver paketi içərisində gəlib bunlar hamısı.Bir program şəkilində açılır və istədiyiniz programı seçirsiniz o program sizə kömək edir

O açarları daha dəqiq hardan tapa bilərəm? Çox saytlarda səhf açarlar olur mən 1 dəfə belə format etdim neçə dənə açar yazdım hamısında səhf verdi formatı dayandırdım sonra 

Yox mən həmişə bu cür edirəm işləyir. Açar bircə format zamanı lazım olur. Sonradan aktivatorla aktiv edirsiniz. Sistemi və versiyasını yazıb google-də axtarsanız yüz faiz çıxacaq..

Sürücülərə gəldikdə isə, rəsmi saytdan ən son versiyanı manual olaraq yükləyib qurmağınız məsləhətdir. Çünki proqramların həm bazası köhnəlir həm də yaddaşı çox olur..

Təşəkkür edirəm hər birinizə yazdığınız cavablara görə.. Mən Windows 7 üçün öz işlətdiyim model Dell İnspiron N5110 üçün drayverlər istəyirəm yazam öz saytında baxıram müvafiq qədər drayver var ancaq bəzilərini tam olaraq bilmirəm nə üçün işlənir, istifade edilir, əsas da bu drayverlər..

5CWykPf.jpg

XzOh8HK.jpg

R8kjrzB.jpg

VWsxbIe.jpg

PhrcmZv.jpg

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...