Jump to content
Forum Windows-az.com

arxivləmədə yaranan problem

zamilcefer

Recommended Posts

Salam kompüteri bir neçə dəfə də dalbadal format vermişəm və bu tip problemlər hər dəfə qarşıma çıxıb. Dalbadal, yəni əgər biri xoşuma gəlmədi deyək arxasıyca heç fasilə vermədən digər bir sistemi yazarıram. Hər dəfə də bu tip problemlər yaşanır. Bundan əvvəlki problemlərin dərdinə əlac tapmışdım google vasitəsilə lakin bu dəfədki problemi google necə yazacağımı bilmədim ona görə bura sizlərə yazmaq istədim. Problem belədir:

dalbadal formatdan sonra artıq komputerdə arxivdən fayl çıxartmaq olmur. dolayısıyla kompüterə də proqram yükləyə bilmirəm. istənilən arxiv proqramı ilə yoxlamağıma baxmayaraq nəticə ala bilmirəm. istər winrar, 7zip, winzip və s. indi zəhmə olmasa mənə başa salın mən harda səhv edirəm və bu problemi necə həll edə bilərəm.

Proqramlar telegramda

Salam kompüteri bir neçə dəfə də dalbadal format vermişəm və bu tip problemlər hər dəfə qarşıma çıxıb. Dalbadal, yəni əgər biri xoşuma gəlmədi deyək arxasıyca heç fasilə vermədən digər bir sistemi yazarıram. Hər dəfə də bu tip problemlər yaşanır. Bundan əvvəlki problemlərin dərdinə əlac tapmışdım google vasitəsilə lakin bu dəfədki problemi google necə yazacağımı bilmədim ona görə bura sizlərə yazmaq istədim. Problem belədir:

dalbadal formatdan sonra artıq komputerdə arxivdən fayl çıxartmaq olmur. dolayısıyla kompüterə də proqram yükləyə bilmirəm. istənilən arxiv proqramı ilə yoxlamağıma baxmayaraq nəticə ala bilmirəm. istər winrar, 7zip, winzip və s. indi zəhmə olmasa mənə başa salın mən harda səhv edirəm və bu problemi necə həll edə bilərəm.

:blink:  Komputerə niyə zülüm verirsiniz ki. Bir sistem seçin onu yazın. Yox əgər dediyirsiniz ki hər atdığım formatda bir problem çıxır deyə qıcıq oluram və ideal bir sistem istəyirəm o zaman komputerinizin çalışdıra biləcəyi bir sistemi yazın və bundan əvvəlki sistemi tamamı ilə silin sonra dediyiniz arxivləşdirmə programlarında yeni versiyalarını yükləməyə çalışın köhnə versiyaların əksəriyətində belə problemlər olur. Əgər probleminiz hal hazırda arxivlə bağlıdırsa tamamı ilə silin arxivə aid programları və yenidən başqa bir saytdan yükləyin internet driveriniz yoxdusa usb göütün hansısa internet cafedən yükləyin 

Formatı düzgün verdiyinnən əminsən?Formatda faylları saxlayırsan başqa diskdə?

format vaxtı mənə c diskindən ancaq yükləmələr qovluğundakıları xaric edirəm qalan nə varsa format edirəm gedir. biri var isistemi update edəsən biri də var c diskini yerli dibli format edib yenisini yazasan. mən ikinci dediyimi edirəm. dediyim kimi bu tip problemlər məndə dalbadal format verəndə olur.

format vaxtı mənə c diskindən ancaq yükləmələr qovluğundakıları xaric edirəm qalan nə varsa format edirəm gedir. biri var isistemi update edəsən biri də var c diskini yerli dibli format edib yenisini yazasan. mən ikinci dediyimi edirəm. dediyim kimi bu tip problemlər məndə dalbadal format verəndə olur.

Düzdür Elvin Məlikov dediyi kimi et.C və D ( normalda belə olur) disklərini və ya başqa disklərində varsa onların hamısını sil.Əgər içərisində lazımlı fayılların varsa onları başqa yerə daşı sonra yenidən qaytararsan.Screen edib atsan bəlkə formata ehtiyac qalmaz.Problemi görək bəlkə köməyimiz dəydi birdə format atma

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...