Jump to content
Forum Windows-az.com

karqo problemləri

Karb10

Recommended Posts

Salam hər vaxtınız xeyir.
Koliaz vasitəsi ilə ABŞ dan 05.11.2022 tarixində bağlama sifariş etmişəm. Anbara bağlama 21.11.2022 tarixində çatıb. Sifariş Amazon.com dan olub. Saytda mənə bildiriş gəldi ki bağlama ünvana çatıb və təhvil verilib. Bildiriş gəldikdən sonra mən həmişəki kimi Koliaz da bəyannamə yazdım. Normalda 4-5 günə mal sistemə vurulurdu, və problemsiz bağlama Bakıya çatdırılırdı. Sistemə gec vurulduğu üçün 10 gün ərzində iki dəfə əlaqə saxladım, dedilər ki qeyri iş günləri olduğu üçün gecikir. Sonra dedilər ki bağlama anbara çatmayıb ola bilsin kuryer gətirməyib ancaq gətirdiyin bildirib. Mən nə etməli olduğumu soruşdum , dedilər kuryerdən (amazon) malın sifarişçisi mən olduğum üçün "proof to delivery" tələb etməliyəm. 😁 Əlaqə saxladım Amazon.com bildirdi ki bağlama sizin ünvana gəlsə idi biz pulu qaytara ya da ki yeni mal verə bilərdik. Ancaq bağlama ekspeditorun ünvanına gəldiyi üçün Amazonun qaydalarına əsasən köməklik edə bilməyəcəklər. Kmdəsə belə bir problem yaşanıb, və ya kimsə bunu həll edə bilib?

Proqramlar telegramda

usps ilə əlaqə saxlama üsulu

USPS saytina girib track nomrenizi yazirsiniz orda sorusur ki nese problem var? Ora girib bosluqlari doldurursunuz, email veya tel no yazirsiz elaqe ucun.

yaxud email adresi

kathleen.a.randall@usps.gov 

Yoldaşlar, ne Amazonda, ne de Ebayda hec vaxt demeyin ki kargo unvanidir sizin unvan. Hemin adresi black liste salacaqlar! Ve sonra o unvana mal göndərilməyəcək. Sadece deyin ki, mal çatmayıb. Ve deyerli sifarisi bahali post ile gonderin (UPS, Fedex, DHL). Ucuz olduguna görə USPS seçməyin.

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...