Jump to content
Forum Windows-az.com

Kompyuterdə problem

Recommended Posts

Salamlar... Çox xahiş edirəm bu mövzuyla əlaqədar mənə kömək edərdiz... Məndə artıq neçə gündü ki kompyüterdə belə bir problem var... Deməli mən səhərlər kompyüteri açdıqda sistem açılmır eləcə zagruzka gedir ama açılmır... Söndürüb təzədən yandırdığda Diagnostic PC yazır... Mən badsector üçün program var onla hard diski scan elədim 2 error tapdı sildi həmin errorları sonra isə kompyüteri açdım açıldı... Problemsiz işlədi və beləcə axşama kimi yaxşı işləyir... Səhər durub yenidən kompyüteri açdığda yenə həmin problem yaranır yenədə badsector programıyla scan edirəm 3 error tapır həmin errorlar silinir sonra kompyuter problemsiz açılır və beləcə mən hərgün bu prosseslə daha doğrusu bu problemlə qarşılaşıram bilmirəm bu problemi necə aradan qaldırım daha özümdə bezmişəm...

Proqramlar telegramda

Burdan yuklə

İlkin yuklemeni BİOS-dan CD-rom qoy

-Acilan pencərədə start copmuter with CD-rom sec enter bas

-E:, d:, :c; ve s diskedit programini tap ( qara ms dos sehvesi gelecek ordan diskediti tap )

-cd diskedit yaz enter

-DE yazib enter six.

-qarshina diskin hrad diskin sectorlari gelecek probel və klaviaturanin koməyi ilə -phisical disk-i seç və enter six

Gəl aşağı Physical Sector Absolute sector 1 olan yerə

000000080:00000...... bolmeden bax bu reqemler olan sectorun uzerine gel klaviyaturanin komeyi ile alt+P kombinasiyasini six

starting sector 1 yaz , numbers of sectors 80 yaz enter , enter

-Alt +w kombinasiyasini six, yene physical sector sec enter six, hard disk 1 sec enter

-acilan pencerede 3 xanaya da 0 (sifir ) yazib enter bas

Alt+w kombinasiyasi six, physical sector -hard disk- sector 72 qeyd eleenter six. vessalam. hard disk sifirlandi. Alt+ctrl+del bas perezagruzka ver. bunu mene kurda oyretmisdiler ve ordaki komutreler tez -tez format olunurdu deye sendeki kimi probler ortaya cixirdi bu vasite ile istenilen vaxt windows ES -ni yazmaq olur,

Qeyd butun diskler silinecek ve 1 disk kimi gorunecek ( butun disklerdeki melumatlar silnecek )

Coxdandi 5-6 i;di ki bunu emirem ))) defterden bura sziler ucun yazdim.

hə Nihad qaqaş düz deyirsən məndə görmüşdüm ama o inanmıram ki tam sıfırlamaq olsun...

Vugar1987, Qaqaş bu verdiyin program heç 1 Mb deyil mən bunu necə edim?? Diskə yazım ya necə?? Onu deyim məndə indi hazır disk yoxdu heç ama fleşkart var onla etmək olar bunu?? Birdə o yazdığlarını diqqətlə oxu gör harda nəsə səhf yada nəyisə yadından çıxartmamısan eliyərkən...

flash cartala prob eləməmişəm. Disk məndə var, amma diskde bir cox sistem ucun lazim olan proqamlar var. proqramin hecminin is prosesine ne adiyati var? Imkan olan kimi diski iso fayli kimi uploud ederem.

Dəftərdə nə var idi oldugu kimi kocurdum ç hec ne yaddan cixmayibç eksine daha aydin basa salmaga calismisham

Yəni bu qədər az həcmdə olan program bu işin öhdəsindən necə gələcək onu anlaya bilmirəm... Birdə bu programı diskə necə yazıb boot-dan başlatmaq lazım... bax əsas budu problem... Qaldı ki sənin yazdığlarına qaqaş orda bəzi həfləri böyüklə yazmısan onları prosses zamanı böyüklə yazmaq şərtdi ya balaca hərflədə yazmaq olar?? Ətraflı yaz zəhmət olmasa...

Vugar1987, Qaqaş hələki bugün sistem açıldı problemsiz düzdü biraz gec açdı ama açıldı... Mən hələlik ehtiyyat üçün D diskində olan bütün faylları köçürtdüm bir yerə... Bu dediyim problem olan kimi sən dediyini edəcəm... Ama problemə gəldikdə isə məndə ƏS yükləməkdə bir problem yoxdu sadəcə sistem bir müddətdən sonra açılmır... Problem budu...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...