Jump to content
Forum Windows-az.com

PC soyuducu.

sahin666

Recommended Posts

Mən kompun səsi gəlirdi deyə pc ni açdım materinkadan başka hər şeyin tozunu təmizlədim..Cpu soyuducunuda çıxartdım.Sonra yerinə salmaq istəyirdim.ama alınmırdı.sonrada keşirilən yerləri qırıldı.indi onu mən ora necə birləşdirim?Hə birdə Termal pasta azərbaycanca adını bilmirəm.onu hardan almaq olar?

4.JPG

Proqramlar telegramda
Guest DoN Vito Corleone

Sahin ataw o 4 kecicini cixart platanin altina 4 kunc soyuducu razmerinde birwey tap yerlewdir ve sonra o plasmas kecicilerin yerine wurup qoy ve bagla getsin bu qeder sade ... termo pasta pc temir yerlerinde olur men onun bawqa adini ewitmemiwem ele termopasta ewitmiwem

Guest DoN Vito Corleone

qaqawim lap eger ele gelimli deyilse eger duzelde bilmesen 3 manatdir tezesi karopkanin icinde get al canun qutarsun...yox qaqawim menim bilen termopastani hecne evez edici yoxdur hec olada bilmez chunki onun deyeri nediki uzaqi 2,3 manatdir ele soyuducunu alan yerde olacey 28 de pc temir yerlerinde doludur

Guest DoN Vito Corleone

ay sene qurban orda nevarki hecne yoxdur sene soyuducu yox unun altindaki lazimdirki o otursun yerine onsuzda soyuducu yeni vintilyatoru o altindaki temire baglanir sadece vintilyatorun vilika kimi kecici wunuru var onu hardan cixartmisan onu yadinda saxla ve ona uygun get 28 may milli bankin arxasinda pc temir maqazinleri var olardan birine gir maqsimim 6 manat apar ve istediyini al ve gel o vintilyatoru bala tezesinin ustune ve wunurunu hardan cixartmiwdin ora daxil et i vse oldu bitdi bu iw

merdekanda 1,2 yerde olar vagzalda samsung maqazinin servisinde ve s...amma weherde 3 manata aldigin bir ewyani burda 7 manatdan awaqi ala bilmeyeceksen

Mən soyuducu aldım.dedilrki məndəkindən uje satılmır.olsada çətin tapılar.dimaetri eyni olan bi dənə tapdı verdi.dedi bu geedəcək kompa.üstündə termopastada verdilər.Amma onu bilmirəm soyuducu sxeme dəyməlidir ya yox.əvvəlki soyuducu dəyirdi bu başqa cürdür deyə soyuducunun altı sxemə dəymir.Elə kompu yandırdım kopmpl yandı ama yandıran kim siqnal səsəi gəlmir heç kompda yanmır.

XILENCE-FROZEN-FIGHTER-CPU-SOGUTUCU-LGA775__52680457_0.jpg

Guest DoN Vito Corleone

prosessoru cixartmiwdun yerinden ??belke prosessiri cixartmisan sonra duzgun otuzdurmamisan yerine bu chox weyden ola biler belke ram iwlemir ... sen pc xod verirsen xoda duwur her wey iwleyir sadece ekrana tok getmir ???yoxsa umumiyyetle iwlemir ??

Yaxinlaw kompitor temiri olunan dukanlara,yadaki yaxinsansa get Sedereye de ki,Wiprisofka pasta lazimdir soyuducu.Verecekler siprisde olacag.Sehv etmiremse 2 manat olmalidir.Onu az vur.Yox onu hec ne ise evez etemek olmaz.Cunki istiden quruyar.Amma o qurumur.Ve plotaya axmir.He birdeki payat selekonlar var sehfaf qirilan yerlere vurub muveqqeti yapisira bilersen

Guest DoN Vito Corleone

bilmirem qaqaw chox weden ola biler bayaq dediyim kimi ramdan blokpitantadan ana platadan prosessirdan tak wto elinde zapcastin yoxdursa sen onu ustaya aparmali olaceysan eger lazimli zapcastin olsaydi bir-bir yoxluyardin

sen her ehtimala qarwi bawqa ram tap yoxla yox eger yene iwlemese demeli ana platadandir

Guest DoN Vito Corleone

he qaqaw onda sende anaplatadi...ele soyuducu cpu ucundude prossessiri soyudmagcundur deymelidir deyendeki vintilyatorun altinda demir olmalidir o demir prosessira yapiwir yapiwmamazdan qabag termo pasta vurulur sonra yapiwdirilir

Guest DoN Vito Corleone

yox ay qaqaw soyuducunun altinda demir vara o polni prosessira yapiwmalidir orda santimetr sohbeti var eger 1 sm arali qalsa 1 saat iwledi ya iwlemedi butoy vurur yandirir kampyuteri o demir gorey ora polnu yapiwsin ve onun ustundede vintilyator olsunki onu soyudsun

Guest DoN Vito Corleone

Bas case ne demekdir nedir ?bawa duwmedim ney qoymusan uste neyin ustune ???43 derece normadan artigdir 60 olandan sonra sonecek ve soyuyanda xoda duwecek bunu 2,3 defe elesen prosessoru yandiraceysan tak wto onun nese bawqa derdi var ola bilsinki sen soyuducunu prosessorun ustune kip otuzdurmamisan

Mən nə qədər dükana baxdım.eyni soyuducu tapa bilmədim.Dedilər ki məndə olan model uje yoxdur.indi hamısı şurupla bağlanır.Məndədə ana platada soyuducu yerində şurupla bağlamaq olmur.Ona görə prosessoru yəni kompu elə bil uzandırıb qoymuşam.o cür qalır ama düz qoysam soyuducu yerində qalmaz

Mən nə qədər dükana baxdım.eyni soyuducu tapa bilmədim.Dedilər ki məndə olan model uje yoxdur.indi hamısı şurupla bağlanır.Məndədə ana platada soyuducu yerində şurupla bağlamaq olmur.Ona görə prosessoru yəni kompu elə bil uzandırıb qoymuşam.o cür qalır ama düz qoysam soyuducu yerində qalmaz

2013-05-28_133254.png

Guest DoN Vito Corleone

ay qaqaw sen dediyin wey jizn boyu ola bilmez sen ana platani cixart sene yeqinki 4 bucaq demir veribler o demiri yerlewdir ana platanin altina sorada ehmallica otuzdur awai o soyuducunun wuruplarini bagla six ora i vso

Guest DoN Vito Corleone

qaqaw gpu=-da chu-da prosessordu prosta gpu z var gpu e var cpu z var bularin nuvelerne gore ferqleri var o onu bildirir oki qaldi normal istilik derecesine mence normal 20 40 arasidir onnan sora dereceler termo pasta cekib prosessora yaxwica demiri ustune berkidib ustunede vintilyatoru baglasan mence tempurator enecek awaqi

qaqaw ne qizir ?vintilyator qiza bilmez axi ola bilsinki termopastanin iyidir oda normal hal deyil belke gujdu qrafikali oyun ve yaxudda proqramdan istifade eleyirsen hansiki senin pc parametirleri onun ucun zeifdir belke o vurur prosessoru qizdirir yadaki 2,3 gun gozle belke vintilyator tezedir ona gore iy gelir baxir iyede yaniq iyi gelir ya yag iyi gelir curbecur sebebden ola biler

Guest DoN Vito Corleone

he heri qaqaw oda baxir neden istifade eleyirsen meselen gta 4 oynasan istilik qalxacag 60 dereceye gujdu qrafikasi olan proqramnan ve yaxudda iqradan istifade eleyende 60 dereceye qalxir normal pc amma proqrami bagladigda yavaw yavaw enir 30 - 35 arasi olur

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...