Jump to content
Forum Windows-az.com

Sistemlərdə olan göstərici

Faiq Əhədov

Recommended Posts

Salamlar... Mən bir çox saytlarda görürəm ki hər hansısa bir əməliyyat sistemini tanıdanda onun Task Manager -də olan % göstəricisi verilir yəni onun % -inin nə qədər az və çox olduğu göstərilir mən bilmək istərdim bu daha çox nədən qaynağlanır sistemdənmi ya Pc -in parametrlərindənmi?? Misal üçün məndə AMD prossesorudur ramıda 4... Göstərici % budur...

.JPG

Proqramlar telegramda

əməliyyat sistemi yükləyəndə onun hansı göstəricilərdə minimum və ya maksimum nəticə veriləcəyi göstərilir yəni sizdin kompyüter İntel Core Pentium E2200 ram 2GB olarsa normal göstərici İnte Core İ3 2130 ram 2GB olarsa maksimum göstərici alırsız bu istifadəçin sistem haqqında məlumatlandırmaq üçün yazılır

mən əməliyyat sistemi yükləyəndə sizin dediyiniz kimi task manager % bir şey görməmişəm ola bilsin şəkil olsun deyə çəkillər ya da yuxarda dediyim maksimum minimum sistem tələblərini task manager ilə göstə0rirlər - yeni stil

Terlan

Bax qardaş buna misal olaraq mən elə öz saytımızda olan Windows 8.1 sistemini deyim orda şəkildəki göstərilən % ilə öz Pc -imdə olan % çox-çox fərqlənir təbii ki onda daha çoxdur %... Mən bunu ilk görəndə elə ən birinci prossesor ağlıma gəldi ki yəni ki bundan ola bilər amma yenədə bunu dəqiqləşdirmək üçün mövzu açdım ki daha ətraflı və dəqiq məlumatım olsun... Aşağıdakı şəkildə göstərirəm bu Windows-az.com saytında olan Windows 8.1 sistemindən şəkildi...

1372356665_1.jpg

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...