Jump to content
Forum Windows-az.com

ram problem

agarefi

Recommended Posts

Salamlar dostlar hamiya ola bilerki movzunu sef bolmede acmiwam uzurlu hesab edin. dimeli men komputeri apardim teze dvdrom aldim ve ram adlim 2gp/ mende 2dene 1 yanmayan idi bir dene 2gpliqda qoydum yanina 4oldu. dimeli getirdim eve kompu yandirdim biraz normal iwdedi sora nese sef zad baw verdi komp sondu. yene yandirdim sora goy ekrani olan windows problem falan bele bir wey geldi kompumu coxdandi format elemirdim format isdedim eliyim. fayllarimi atdim D/ diskine ve C/ diskini format eledim yazdim komputer acildi ama D diski gorsenmedi indi nece eliyimki o diski qaytarim arxaya geri gorsensin. birdeki helelik teze rami cixarmiwam. onu taxanda nese problem olur goy ekran zad gelir neyniyim o gelmesin beke nese yazmiliyam ona gore indiden twkler

Proqramlar telegramda

dəyməz halal xoşun... rama görə isə konkret olaraq sənə bir cavab deyə bilməyəcəm ancaq onu deyə bilərəm ki ola bilsin sənin qoyduğun ramlar bir-birilərindən fərqlənir tiplərinə görə yəni DDR1, DDR2, DDR3 və yada ki tezliylərinə görə onlarda müxtəlif və fərqli olur bu zamanda konflikt verir belə olandada kompyüterdə göy ekran problemləri olur...

Buyur test edib daxilindəki oşibkalari temizlemek.Bu proses uzun gedir.Sən ilk öncə ramın taxıldığı yeri tozsoranla və s.(zədə yetirmədəm) əşyalarla təmizlə.Sonra pambıqa spirt tök ramı sil (taxıldığı qızılı fason yeri silsən bəsdi).2 yol didim.Birinci silməyi yoxla olmasa obirini edərsən.

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...