Jump to content
Forum Windows-az.com

İnternetin arada atması

Faiq Əhədov

Recommended Posts

Bir daha salamlar dostlar... Yenə bir məsələ məni narahat edir artıq neçə gündür İnşallah bu dəfə də mənə kömək olarsız... Deməli bizdə hardasa 3 günə yaxın idi ki ev telefonu işləmirdi zəng elədik Ats-ə axır bugün usta gəlib düzəltdi aşağı mərtəbədən bizdə bina evidi nəisə usta sonra evə qalxanda distansonnu yəni şunursuz telefonu görən kimi dedi internetin atmağı ancaq bundandı yəni şunursuz telefonlar işlədilən evdə internet hər 2-3 gündən bir atacaq ancaq gərək knopuçnu telefon işlədəsən nəsə onun dedikləri o qədər də mənə aydın olmadı... Bu deyilənlər sizcə doğru ola bilərmi?? Sizlərlə bunu məsləhətləşmək istədim amma onuda deyim internet arada görürsən ki 2 gündən bəzən də tez ya gec elə vaxt olur həftələrlə yaxşı işləyir arada görürsən ki atmalar olur elə ki servisə 155-ə zəng edirəm üstündən 2-3 dəq keçir internet gəlir bilmirəm o distansonnu telefonun bununla nə əlaqəsi??

Birdə onu qeyd olaraq bildirim ki telefon işləməyəndə internet var idi...

Proqramlar telegramda

paralel telefondu elə bizdə qardaş sadəcə telefonun biri işləmədiyindən hələlik ikisini işlədirik mən bu sualı ustaya da verdim ki paralel telefon olduğundan bu belə olur dedi ki yox onun ona heç bir dəxli yoxdu distansonnu telefon internetin qənimidi yəni onun sürətinədə mane olur hərdən :feel:

Fizuli, paralel xətt deyəndə siz yəqin ki evin içində 2 telefon işlətməyi deyirsiz... Qaldı ki splitterə... bizdə ümumi parobkadan şunur gəlir həmin o dediyin splitterə... splitterin də aşağısında yerlər var modem üçün olan modemə, telefon üçün olan isə telefona taxılır ancaq 2 telefon üçün əlavə 2 dişli karopkada var orada hər 2 telefonun şunurları taxılır... prosses belədi...

Həmin mövzunu oxudum qardaş ancaq mən belə başa düşdüm ki sən orda telefonlar üçün olan xüsusi 10-15 M-lik 2 başlı şteyker şunurdan danışdın bununla 2 telefon işlədəndə paralel olmur... ancaq karopka ilə işlədəndə paralel xətt olur... mən onsuzda bu 2 telefonu müvəqqəti işlədirəm əgər görsəm ki yenə atma olur 1 telefon işlədəcəm və fərqə baxacam... görüm necə olur...

Cavablara görə hər ikinizə təşəkkür edirəm!!!

Faiq deməli spliterdən cixan yuvaların birini telefona digərini modemə qoşduqdan sonra ,telefon aparatının out çıxış adlanan yuvasından istifadə edib 2 başlı iştiker vasitəsilə digər ikinci telefonu qoşa bilərsən bu halda 2-ci telefon splitterdən sonra olur əsas ana xəttə parelel olmur.Bu halda heç bir atma olmur.Bunu özüm sınaqdan keçirmişəm

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...