Jump to content
Forum Windows-az.com

Yazılmış şərhlər haqqında qərar !

TΛNNΞЯ

Recommended Posts

SALAM sayt heyyəti və istifadəçiləri bu mövzunu açmaqda məqsədim hamının hüququnun qorunmasıdır indi isə keçək əsas məsələyə deməli saytda fikir verirəm elə istifadəçilər varki xəbərlərə lazımsız fikirlər bildirir məsələn dünən ceyhunqurban niki mənim xəbərimə ceyhunnnnnnnn deyə bir fikir bildirib bunun indi mənə açıqlayın nə mənası olduki ama hansısa lazımlı şərhi saldı arxa plana və bu kimi digər mənasız şərhlər diqqətimdən qaçmır dəfələrlə belə hallara yol verən userlərə xəbərdarləıq etmişəm elə ceyhunun özünədə keçən dəfə şəxsi ismarıcla xəbərdalıq etmişdim ama nafilə birdə görürsən ana səhifədə bir user bütün şərh cədvəlini doldurub hamısıda tşk. deyə bunun nə mənası varki ? indi deməyim odurki belə mənasız şərhlər yazıb ana səhifədə olan kiminsə kömək istədiyi şərhləri arxa planda qoymaq olmaz məsələn hər hansı bir xəbərin linki işləmir o xəbər istifadəçiyə təcili lazımdır ama sonradan yazılmış 5 mənasız şərh həmin userin ehtiyacı olan köməyini salır arxa plana yəni şərhi itir belə halların yol verilməməsi üçün gəlin hamımız anlayışlı olaq və bir birimizə kömək edək qeyd edimki belə şərhlər Sayt Rəhbəri, Baş Redaktor, və Jurnalist tərəfindən silinəcəkdir kimin köməyə ehtiyacı olandada foruma bildirsin qaldıki xal qazanmağa görə nə mənası varki saytda ən çox xalı olan user mənəm buya bunun nə mənası varki xallarımı heç nəyə işlətmirəm təzə xal sistemi açılanda bidənə nikimi rəngləmişəm vəssalam qalan qalıb lazımsız bir çey kimi bazada xal lazımdı userəki özü üçün bəzi işlri xal hesabına saytda görsün bir zamanlar hardasa 3-4 il öncə bu pul sistemi idi userlərə yığdıqları pulu ödüyürdük ama indi bəzi saxtakarlıqlara görə bu bizədə sərf etmir deyə xal sisteminə keçirtmişik ama o zaman user xəbər göndərirdi qarşılığında haqqın alırdı ümid edirəmki fikrimi anlayışla qarşılayacaqsız hamınıza uğurlar !

Proqramlar telegramda

Aleykum Salam Tanner Qardaşımızın fikirlərinə qarşı mənimdə öz fikirlərimi bildirmək istəyirəm. Düzdür belə hallal çoxdur. istifadəçi elə düşünür ki xəbərlərdə şərhləri çox olanda nə isə dəyişəcək. Şərh onun üçün nəzərdə tutulmayıb ki istifadəçi nə gəldi yazsın ora. Şərh onun üçün nəzərdə tutulub ki istifadəçi yerləşdirilən xəbərdə hər hansı bir səhv və ya xəbər haqqında ona məlum olmayanları (məs. yükləmə linginin işləməməsi, xəbərin aktiv kodunun olub olmaması və s.) şərh vasitəsi ilə bildirsin. Və xəbər müəllifi və ya digər istifadəçilər onu cavablandırsın. Birdə ki diyəsən axır zamanlar bu xal məsələsi çox aktuallaşıb. Xalın çox az olmasının heç bir fərqi yoxdu əziz istifadəçilər. Əsas odur ki saytda göstərdiyin köməklərlə yerləşdirdiyin xəbərlərlə və xoş münasibətlə diqqət mərkəzində olasan. Mənim fikrimcə isə sayt heyyəti tərəfindən həftənin son günləri (şənbə və bazar) həftə ərzində yazılan şərhləri gözdən keçirtmək lazımsız şərhlər olduqda silmək.Hansısa istifadəçi onun yazdığı lazımsız və mənasız şərhin silindiyin görüb gələn həftə yenə belə hallara yol verərsə artıq istifadəçiyə ciddi xəbərdarlıq etmək lazımdır. Həlilik bu proseslə işləyək 1-2 həftə görək nə effekt göstərir. Bəlkə kömək oldu. Məncə saytın digər üzvləri mənimlə razı olar... UĞURLAR!

Aqil, təşəkkür edirəm cavabına görə ama qardaş həftə boyu o qədər şərh lazılırki bunu yoxlamağa gərək elə özümüzə 1 həftə lazım olsun mən qərara gəldimki rəhbərliyin qoyduğu qanundan çıxanları 3 günlük ban cəzası verib saytdan xəbərdalıq məqsədi ilə uzaqlaşdırmadır.

Men de yalan danismiram. İp adresinə baxa bilərsiniz ?

Yenə də deyirəm mən gic zad deyiləm ki ceyhunnn deyə bir şərh yazam.

Gerek movzudan evvel mene ismaric yazardiniz.

Kecen defe o tsk yazmagima gore mene ismaric gondermisiniz Flood etme filan ve sizi basa dusdum ve bele sey etmedim bir daha, Diger Movzuya da serh yazacaydim amma baglidir bura yaziram.

Xal ucun neyse etdiyim dusunursunuzse xallarimi silin !

Qardasim serh senin nikinden gelib ya evde nikin aciq qalib kimse girib yazib qardasin filan ya net klubda aciq qalib ve ya kimse parolunu bilir ama serh senin nikinden gelib qaldiki xali silmeye bu mumkun deyil mumkun olsa idi saytda bir nece userin ele xallari silinmelidirki onlari silerdik he prosta yadimdan cixdi serhi silmemisden qabaq gerek screen ederdim sonra atardim bura ama heyf yadimdan cixdi dunen

...ceyhunqurban qardaş...əsəbləşməyə dəyməz...heç kim sizi gic hesab etmir və edə də bilməz......Azər qardaşımız da yalan danaışan oğlan deyil...sadəcə bu anlaşılmazlıq ola bilər...siz də hamı kimi bizim üçün əziz və doğma usersiniz...

...saytın bütün idarə heyətindən xahiş edirəm ki,sadə userlərlə qarşı bir az diqqətli olaq....istəsək də istəməsək də onları həmişə başa salmaq və yol göstərmək məcburiyyətindəyik...onlar bizi başa düşməyə bilər.biz onları başa düşməyə borcluyuq...

...belə getsə mehribançılıq itəcək...çalışaq heç kim bizdən bezib getməsin...hər kəsin yanında olaq....

...adi userlərdən də xahişim budur ki,saytın idarə heyətinə qarşı aqressiv olmasınlar.onların da əziyyəti çoxdur....dəfələrlə edilən xəbərdarlıqlar və s. bəzən sərt tədbir görməyə səbəb olur...

...gəlin bir olaq,birlikdə olaq...heç kimin sözü,heç kimin xətrinə dəyməsin...

...hamıya uğurlar...

Tam raziyam Kamran.

Burda da men hemise demisem indi de deyirem sen cox komek etmisen mene.

Amma Tanner ve .s. bele dusunurler ki Men kiminse Statusuna ya movzusuna sagol tsk yazmisamsa demeli bunu reytinq - xal qazanmaq ucun etmisem. Bu qetiyyen bele deyil .

Bunu subut edecem.

935 xalim var menim ucun menasiz seydi bu xallar . Xallari silmek olmur amma gondermek olur , hamisini indi sene ve diger userlere gonderecem. Bu da hec olmasa menim subutum olsun.

Xeyr burda məni hamı yetərincə tanıyır 2009 dan bu saytdayam sadəcə o zaman parolumu itirmişdim yenidən öz Tanner nikim ilə qeyd oldum bazada yaranmış texni9ki nasazlıqa görə elə bu nikim açıldı bilmirəm niyə 2011 dən düşdü qeydiyyatım hə sözümün canı budurki burda kimsə mənə neyisə minnət qoymasın xoş rəftara gəlincə hörmətə hörmət olunacaq bu saytda ən sərt Rəhbər Vüsal olub o zamanlar Vüsal saytda olanda kimin nə ixtiyarı çatardı özbaşınalıq etsin biz userlərə hörmət edək onlar bizə elə etdiyin etsin xeyr bu olmayacaq çünki elə özümüzdə user olmuşuq və bu təbəqəyə öz hörmətimizlə çatmışıq sözlərim kiminsə xətrinə dəyə bilər ama mən sözə söz əyriyə düzəm əgər mənim işimdən və özümdən hər hansısa bir səbəbə görə narazı qalan varsa çəkinməsin desin mən elə bu dəqiqə statusumu silib çıxaram hələlik !!!

Turala yazıb statusumu silib çıxacam mənim yetərincə userlərim arasında köməkliyim və hörmətim olub istəmirəm kimlərə görəsə hörmətimdə düşsün

Qardaslar cooox xahis edirik sebirli olun.bu sayt Azerbaycan genclerine cox boyuk yardim edir.bu saytin mexsusen bir-nece aparici sexsleri var onlardanda biri Tanner(Azer)qardasdir.xahis edirik ki,hec bir inciylik filan olmasin.biz bir aileyik,ailede soz-sohbet olar deee.ailenin rehberi(leri)aileni terk etmemelidir...bunu etmeye menevi haqqi yoxdur.Azer qardas xahis edirik bu terk etmek filan movzusuna birde qayitmiyin,siz bu saytda cox zehmet cekmisiz,cox userlere yardimci olmusuz.burdan gede bilmezsiz...

...ceyhunqurban qardaş,xallara görə təşəkkür edirəm...bu xallar sənin halal xallarındır...

...onları sənə qaytaracağam...çox sağ ol...

...yenə də hər ikinizdən xahiş edirəm ki,mehriban olasınız...əslində hər ikiniz çox gözəl qardaşlarsınız...sadəcə anlaşılmazlıq və səbirsizlik buna gətirib çıxardıb...şəxsən sən çox qabiliyyyətli,bacarıqlı və yaxşı usersən...bizimlə bir yerdə olmağından çox məmnunuq...

...Azər kimdir ?...

...bu qardaşı mən çoxdan tanıyıram...deyim tanımayanlar da bilsin...

...professional webmaster,gözəl idmançı,pragramist,yaxşı dost ...mənim üçün ən başlıca xüsusiyyəti novatordur...bir də görürsən ki,1 müddət itdi (pis çıxmasın)...yarışla əlaqədar...amma gələndə həmişə yeni ideyalarla gəlir...hər hansı user 2 il foruma girməsin.2 ildən sonra Azərin münasibəti və hörməti həmin userə qarşı dəyişməyəcək...bunun dəfələrlə şahidi olmuşam...sayt və forum üçün çox əziyyət çəkib...başına nələr gəldiyini bilirəm....ikimiz də eyni vaxtda sayt rəhbəri olmuşuq...

nə isə ...deməkdə məqsədim budur ki,hər ikiniz yaxşı insanlarsınız....və heç birinizin nə saytdan nə də statusdan getməyə mənəvi haqqınız yoxdur...biz hələ birlikdə burda çox işllər görəcəyik...

...gəlin hamımız birlikdə deyək>>> ALLAH şeytana nəhlət eləsin...

• 4 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...