Jump to content
Forum Windows-az.com

VGA Overclock etmək üçün program

KymaR_

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

...overclock vga bildiyim qədər videokartın işinin sürətləndirilməsidir...

... 2 cür overclock var...proqramla və biosdan...

...təcrübəli overclockerlər bunu biosdan edir...çünki biosdan edilən overclock,kompyuterin bütün hissələrini nizamlayır...

... bu nə deməkdir...misal üçün hər hansı 1 oyunda donma var...videokart fps göstəricisi 21 fps-dirsə,bunu uzağı 1-3 fbs artırıb eliyir 25fbs... fbs,yəni saniyədə 25 kadr...və donmanı aradan götürür...amma bu göstərici hər oyun üçün yaramır...çünki idea fbs göstəricisi 40 fbs-dən yuxarı sayılır...

proqramla edəndə,bunu 25 fbs edirsən,digər oyunda 30fbs edirsən...və s...vga qızır...

....çünki soyutma prosesi buna uyğun deyil...bunun üçün xüsusi soyutma sistemi qurulmalıdır...və s. ...nə isə...yuxarıda qısa olaraq ona görə yazdım ki,məsləhət deyil...

mende bf4 de minumum fps 45di oc etdim 50 oldu gpu tweak vganin oz uzerinde olan oc programni yukledim error verdi internetde yukledim teze versiasi duzeldi her weye gore tesekkur

senedeqalmaz

bitini GPU-z programi ile mueyyen ede bilersen fps vgada olmur o sadece suret gostericisidir processor ram ve vga birlewir ona gore fps gostericileri yuxari qalxir

Sekilde oyunun 54 fps verdiyini gosterir idealdi

VGA Overclock etmək üçün program

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...