Jump to content
Forum Windows-az.com

Qadınların oynadığı oyun

Delphi7

Recommended Posts

Ər evə gec gəlir – arvad: ”Hə, yeni məşugə tapmısan?”

Ər evə tez gəlir – arvad: ”Kim sənin əvəzinə işləyəcək, ay avara?”

Ər çox işləyəndə - arvad: “Hələ bilmək olmaz Sən işdə nə ilə məşğulsan!”

Ər az işləyəndə - arvad: “ Heç ailəni dolandıra bilmirsən, ay yazıq!”

Ər az maaş alanda – arvad: “Sənin aldığın maaşla, ailəmiz bir azdan dilənməyə başlayacaq!

Ər çox maaş alanda – arvad: “Belə maaşla, gör n qədər özünə xərcləyirsən!”

Ər az işləyib çox maaş alanda – arvad: “Mən Sənin yanına həbsxanaya gəlməyəcəyəm!”

Ər az maaş alıb çox işləyəndə - arvad: “Sənin kimi axmaqları, rəislər əlinin altında yaxşı işlədir!”

Ər az işləyib-az maaş alanda – arvad: “Gör arvadın nə gündədir! Adam arasına çıxmağa, bir normal geyim tapa bilmirəm!”

Ər çox işləyib-çox maaş alanda – arvad: “O qədər əlinə pul gəlir, arvadın isə üçüncü ildi ki, eyni xəz paltoda gəzir. Qohum-qonşudan utanıram! Nə deyərlər!”

Ər ev işlərində kömək etməyəndə - arvad: “Anam məni Sənə qulluqcu verib?!”

Ər ev işlərində kömək edəndə - arvad: “ Get, otur bir yerdə! Onsuzda əlindən heç nə gəlmir!”

Ər gül dəstəsi hədiyyə etməyəndə - arvad: “Ananın ad gününə qizilgül alırsan! Bəs mən?”

Ər gül dəstəsi hədiyyə edəndə - arvad: “Camaat arvadı üçün bağ-bağca alır, mənim ki, iki qotur süpürgə alıb, gəlib!”

Əri xoş sözlər deməyəndə - arvad: “Anam düz demişdi – toydan sonra gözəl sözlər qurtaracaq!”

Əri xoş sözlər deyəndə - arvad: “Aha, bu sözləri Sənə kim öyrədib? Yaraları gəzirsən?”

• 2 sene sonra...
Proqramlar telegramda

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...