Jump to content
Forum Windows-az.com

windows 8 formatda problem

Aylin

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

2012.... Bu cür problemlər həddindən artıq çoxdu forumda....Hamısınında bir səbəbi var...

....Səhv eləmirəmsə sizdə 1 dəfədə belə bir problem olmuşdu. Format haqqında....

....İstənilən format zamanı istər USB olsun istərsədə DVD disk Boot menyudan açılmalıdır. Birbaşa raboçu stoldan yox....

....Fərqi yoxdur Windows-XP/7/8/8.1....Bu qayda bütün sistemlər üçün eynidir...

....İlk öncə Boot menyuya daxil olun.....

....Əgər DVD disklə format verirsizsə CD/DVD ROM seçib F10 ilə yaddaşa verin....

....Yox USB ilə format verirsizsə USB seçib F10 ilə yaddaşa verin və çıxın...

....Daha sonra komputer sizin farmat vermək üsulu taniyib ekranda onu göstərəcək...

....Bundan sonra siz uyğun sistemi seçib farmata başlaya bilərsiz.....

....Düzgün formata başlamaq qaydası budur....

Herkese Salamlar Olsun. sizlerden Windows 8 Format etmeyi soruwacaqdim. Ele mende bele probleme qarwilawiram. ancaq hell ede bilmirem. men nece edim ki,windows8 formata olunsun. hec cur format ede bilmirem. Ne F2,f10,Del Sozu format edende gelmir. Tebiki,bios menyudan format edende. ancaq windows 7 de bele bir problem olmur. xaiw edirem mene komeklik gosteresiz. munkunse video derslik yadaki,yazili derslik varsa mene versiz. bilmek isterdim.

TEYFUR,Menim fikirimce sende bios celd rejime qoyulub.Yeni dusunmeden birbasa sisteme yonlenir.Sen bunu ucun ESC,F2,F12 duymelerin 3-nude yoxla gor hansi biosa yonlenir.Bunu ucun dumeleri tez-tez basma.Sadece birini bas saxla.yeniden baslat komandasi ver.Sonra ise bas saxla qosulana kimi.Her 3-nu de ayriliqda yoxlsa...

• 1 ay sonra...

Hamıya salam.Tanner yoldaşın saytda yerləşdirdiyi Windows 8.1 Enterprise x64 Russian ƏS-ni yüklədim.Həmin ƏS-ni USB və ya DVD ilə yazmaq istəyəndə disklərin formatı və bölüşdürülməsi üçün nəzərdə tutulan yerdə DALLE butonunu sıxmaq olmur, nəsə problem yazır.

Qeyd:HDD-dan format edəndə bu problem olmur.

Başqa bir ƏS yükləyirəm.1 saatdan qurtarsın qoyacam

Problemi həll etdim.Boot menu-nu açanda İNTERNAL CD-ROM DRİVER ilə İNTERNAL CD-ROM DRİVER UEFİ də gəlirdi.Mən UEFİ-ni seçdiyim üçün format edə bilmirdim.İndi isə heç bir problem qalmadı.

Qeyd: UEFİ bölümü BİOS-u qurdalayandan sonra gəlmişdi.

Diqqətinizə görə çox sağolun.

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...