Jump to content
Forum Windows-az.com

WinRar-da parolu sindirmaq

Guest AlexsanderBlade

Recommended Posts

Proqramlar telegramda
  • 1 sene sonra...
  • 4 hafta sonra...

Nəzəri cəhətdən butun parollari tapa bilerler. Amma praktikada yox. butun parol sindirma prolari eyni prinsip esasinda isleyir. yeni 3 əsas usulla parol qirma teklif olunur.

1.qabaqcadan yigilmis luget esasinda - tapma ehtimali cox azdi

2. Mueyyen interval arasinda butun ededlerin kombinasiyasini yoxlayir- nezerii cehetden butun parollari tapa biler . praktiki cehetden ise yox. cunki meselen 3 reqemli ededle 6 reqemli eded arasindaki butun edelerin kombinasiyasi nece milyon eleyir.ustegel simvol ve herfleride daxil etsek nece milyarda cixar. riyaziyyati bilirsense hesabla. menim axotum yoxdu uje onu hesablamaga. proqram saniyede nece parol yoxlaya bilmelidiki onu tapsin. bele prolardan birini isletdim. saniyede 400-500 parol yoxlayirdi. Gel indi kompu aylarla sondurmeki qoy proqram kod axtarsin . Ye'ni bos seydi. Agilli adam "agilli" kod qoyur/

3-cu usul ne idise yadimdan cixib / amma o da bosh shey idi/ deyesen onda random reqmlerle yoxlayirdi

Əgər indi yazacağım funksiyada bir proqram olsaydı yaxşı olardı:

tutaq ki winrar-a 20 simvollu bir kod qoyulub. (çətin ki bundan çox simvollu kod qoyula)

proqram bazası 50 və daha çox simvollu kod üçün yığılan, sıra ilə 1-ci simvoldan başlayıb 20-ci simvola qədər hərfləri tək-tək yoxlayan bir proqram. Yəni ki, əvvəlcə 1-ci hərfi tapsın, daha sonra 2-yə keçsin və beləcə davam eləsin...

məncə belə bir proqram istənilən kodu tapa bilər...

...Fizuli, şahmatın tarixini bilirsən yəqin...buğdaların sayı məsələsi...64 xanada bunu etmək olmur...indi ən azı 102-105 klavyaturada gör variantların sayı nə qədər olar...20 rəqəm və 105 xana...(hələ hər düymə 1 neçə simvol verir + saatın yanında dili də dəyişib başqa hərflərdən istifadə edə bilərsən və s. ... sonsuzluq...)....

Kamran, elə mən də sən deyəni deyirdim bayaq... yüzlərlə simvollar proqrama daxil olunana qədər xeyli vaxt keçər...

görünür bu söhbət getdikcə uzanacaq... Ən yaxşısı adminlər xəbərdarlıq etmədən mövzuya qayıdaq... fellow

Mən bir qrup yoldaşımdan belə bir proqramı olub olmadığı haqqında soruşdum. dedi ki var onda amma özü bir dəfə yoxlayıb, proqram kodu 10-15 günə tapacağını göstərib... Özü də proqramın rahat işləməsi üçün microprosessor da bir başqa cür olmalıdır...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...