Jump to content
Forum Windows-az.com

Hard Disk,C,D diskləri

Guest mr.tural.quliyev

Recommended Posts

Guest mr.tural.quliyev

Salam mən format edən zaman mənə lazım olacaq fayılları başqa bir disq yaradıb onun içinə atdım təxmini 25GB sonra format eledim C və D disklərini bilirsiniz ki sonradan disklərin üstündə işləmək olur indi problem ordadıki bu diskin içindəkiləri D diskinə atıram sonram bu diski kompyuter qovluqunun üstündə manager bölməsinə girib disk işləri bölməsinə girirəm orda 25GB diski silirəm və D diskinin yaddaşına vermək isdiyirəm ama D diskini düzəldəndə diskin yaddaşını artırmaq üçün əlavə həcim gəlmir həmçinin C diskinədə

ama mən bir neçə dəfə bunu eləmişəm

indi sizcə nəyə görə alınmır?

Proqramlar telegramda

sən gərək format zamanı diskləri birləşdirəsən və yenidən böləsən amma şəxsi faylları başqa bir hdd alıb ona köçürdəsən.

acronikslə də edə bilərsən amma gələn dəfə format zamanı 100 mb yer verməyəcək.gərək format zamanı diskləri birləşdirib yenidən öz istədiyin kimi böləsən ən yaxşısı.çünki dəfələrlə yoxlamışam proqramlarla edəndə həmişə problem çıxıb ona görə həmişə dediyim qayda ilə format zamanı edirəm.bu qədər.

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...