Jump to content
Forum Windows-az.com

windows 8.1 test edilmiş

Guest mr.tural.quliyev

Recommended Posts

Guest mr.tural.quliyev

Salam mənə yaxşı test edilmiş vindovs 8.1 lazımdı onunla bərabər update proqramları gördüm bu nəyə lazımdı ? updata olmalıdı hər zaman?

və o sistemə vacib olan başqa proqramlar vəya mən bilmədiyim başqa nələrsə varsa zəhmət olmasa torrent yükləməsi atardız

türk dili olsa yaxşı olar

ama foruma baxdım ki vindovs 8.1 in çox problemleri çıxır deyəsən

nə məsləhət görürsüz?

Proqramlar telegramda

Aleykum SALAM kimki deyir problem çoxdur o insanın ümumiyyətlə kompyuterdən və sistemdən başı çıxmır axtarıb originalın tapsın buyur hər ikisin işlətmişəm mənim şikayətim yoxdur biri yenilənmiş rəsmi original versiya biridə ilkdəfə buraxılan rəsmi original versiya

Foruma keçid...

Windows 8.1 - Original Microsoft MSDN (2013)

Windows 8.1 With Update Original Microsoft MSDN (2014)

Türkçə torrent axtarma onların torrenti sürət vermir yəni türklər torrent yarada bilmir konkret

Guest mr.tural.quliyev

super əladı qaqaş minətdaram ama 1ci linkdə 2013 versiyadı yaddaşıda 18GB dı yaxşı bunu yüklədimsə necə qurum CD yaddaşı çatmaz USB flashdəki məndə 16GB ama harddiskdə 1 TB di ama hard disnən onu format eləməy mümkündümü çünki içərisində çoxlu programlar var orada problem olmaz ki?

Guest mr.tural.quliyev

türk dilini mui kimi yükləmək olur mui nədi anlamadım

birdəki mən bir şeyi anlamadım updata nədiki məgər 2sidə eyni sistem deyil ki? bunu anlamadım düzdü illəri fərqlidi birdə əs bunlardan hansını məsləhəb bilirsiz?

bu sistemdə nəysə problem olmayacaq aktiv elədim bəs 1 müddətdən sonra bu sistem yenidən yeniləmək vəya nəbilim deaktiv olar bu problemlər olmur ki? rahat problemsiz işlətmək olacaqmı?

bidə vindovs7 də ki proqramlarımı ona yükləsəm problemsiz işləyəcək?

suallarımla diyəsən sizi çox bezdirdim

birdə ki bu sistemlərin qarşısında bəzi fərqliklər var yaddaşlarıda fərqlidi ama 86.64 bitlərdi bu fərqliliklər nə işə yarayır vəya cori3 ram videokar le ən yaxşı hansını işlədə bilərəm bu fərqlər nəyə təsir edir?

sistemə dil paketini haradan yükləyə bilərəm ?

bunu 1ci dəfə yüklədiyimdən fikirləşirəm ki 7dən çox fərqlidi

Qaqaş diqqətli ol başlayıram

1. İkisidə eyni və ikisidə məsləhətlidir

2. 2014 versiyada 2013 versiyaya görə yeniliklər edilib

3. MUİ dil paketidir formatdan sonra istifadə edib sistemin dilini dəyişdirə bilərsən əgər tapmasan mən sənə MUİ verərəm Azəricə vəya türkçə

4. Windows 7-dən çox fərqlidir

5. Bəli bütün proqramları işlədəcəksən

6. x86 / x64 odurki RAM-ın 3 GBdan azdırsa x86 rahat işləyəcək 4GBdırsa x64 əla seçimdir

Ümid edirəm yetəricə açıqlama oldu.

Guest mr.tural.quliyev

sizə dərin minətdarlıqımı bildirirəm həqiqətən

siz deyən kimi elədim elə 64 bit yükləyirəm

mən dediyim o idiki misal 13GBdısa fayl onun sistemin fərqli variantları vardı içində updata və digərləri vardı mən elə 1ci 64 bitliyi yüklədim onların fərqlərini soruşurdum

deyəsən o məsləhə deyil updatanı yükləməliyəm

dil paketinində yükləmə linki atsaz sevinərdim hansını məsləhət bilirsizsə çox zaman deyirlər AZE dili proqramı yavaşladır androidlərdə belə bir şey var ona görə hansını məsləhə bilirsizsə onu yükləyin

2sinidə yükləyin 2sinidə yoxlayaram

Guest mr.tural.quliyev

nə bilim olar deyə dedim sonuçda iksidə sistemdidə

hardasa məntiqə uyğundur məncə çün ki ingilis dilində 1 söz bəzi hallarda AZE dilində 2 sözlı tərcümə olunur

hardasa ola bilər düşündüm

mr.tural.quliyev

Musa müəllim saytımızın ən yaşlı insanıdı. Onunla belə danışmağın düzğün çıxmır.Çalışıb köməy eləsin.Ama əvəzində belə etməyin heç düz deyil. Bir birinizi başa düşün. Birdə forumun qaydalına əməl eliyin. Qaydaları yenilədilər ki siz istifadəçilər maksimum dərəcədə bundan yaralansınnan.Onlar yazılmıyıb ki kimsə gəlib burda istədiyini eləsin. Gəlin mehriban olaq.Bir birimizə köməy eliyək. Dava dalaşnan onsuzda bir şey çıxan deyil. Heç olmasa bildiklərimizi biryerə qoyub nəsə düzəltməyə çalışaq. Bilməyənlərə kömək olaq.Nəyisə öyrətmətə çalışaq. Lazım gələrsə kimnbəsə nəyisə soruşub öyrənəy. Bax budur bizim uğrumuz. Birdə bu məsələyə qayıtmıyın.Forumu mübarizə meydanına çevirməyək.

birde bir soz deyim orginal winndows 8.1 olar olmagina amma normadan biraz zeif notbuklarda mence elede yaxsi islemir belkede isdeyir ama men 2-zeif nota yazdim isledi amaa hemin effekt yox idi ... yeni ki system requrmints lere du gelir ama effekti hemi deyil belkede menim kompum cox zeifdi ya nedense ,,,,,, kompumun(notebokumun) parametrleri

AMD 1.65 ghz 2qb ram ---1qb video kart ati 320 hard disk

Cavabları sildim:

Təəsüfki qaydaları özüm yazmışam ama özümdə pozmalı olacam sayt heyyətindən üzr istəyirəm:

Tural sənin ala ilə və blet ilə danışdığın bir insanın 55 yaşı var və özüdə dövlət işçisidir görürəm yaman söhbət etməyə adam axtarırsan nömrə istəyirsən qaqaş o sənin dişinə bərk gələr buyur mən sənin qulluğunda hazıram söhbət etməyə sənin kimilərin kürəyin çox vurmuşam tatamidə yerə duxun çatır mənimlə söhbətləş təəssüfki nömrəm dövlət nömrəsidir ama emailimi və facemi yazıram əlaqə saxla söhbətləşib görüşək haqqımda nə bilmək istəsən buyur birinci mesajı oxu sənin üçün açıqlayıcı olar məncə.

HAQQIMIZDA İNFORMASİYA

E-mailim: azerrustemov@Hotmail.com

Facebook: Facebook Tanner

Unvanım: Şabran şəhəri M.Ə.Rəsulzadə 136

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...