Jump to content
Forum Windows-az.com

Xarici Hard diskdə problem

djaron97

Recommended Posts

Hamıya salam mənim EXTERNAL HDD-də problem var qoşuram beep beep eliyir amma kompyutere taxanda göstərirki usb yuvasına nəsə girdi xaiş eliyirəm köməklik eliyin YOUTUBE-dan videolara baxdım orda my kompyuterin sağınnan manageye basıb disk managementden fayllari qurtarmaq olur deyillər amma ordada bu erroru verdi.

BİR PROQRAM ZAD BİR ŞEY DEYİN İÇİNDƏ ƏHƏMİYYƏTLİ MATERİALLARIM VARIYDI. ƏN AZINNAN ONLARI XİLAS ELİYİM Şəkildə yükləmək istədim 720kb-a həcmi çoxdu dedi.

Proqramlar telegramda

ERD COMMANDER nə deməkdir anlamadım proqram adıdır ya nə? Birdə bu problem məndə ilk dəfədi yaşanır zəhmət olmasa biri mənə bunun olma səbəbini desinki durduğum yerdə HDD-ni 25gün işləməməyi nəticəsində bu mənim başıma niyə gəlib aydınlaşdırım görümki nəyi eləsəm birdə belə olacaq məncə hdd-em corrup olub amma yenədə dediyim kimi dəqiq iş görmə istəyirəm ki məlumatlarıma bir şey olmasın həmdə siz mənə yuxarıda verdiyiniz linklərdə yalnız formatdan sonra necə faylları geri qaytarmağın mümükünlüyünə aid proqramlar var bununücünsə gərək kompyuter hdd-ni görsün amma məndə oda görsənmir bax səkildəki kimi error cixir

Killer qaqa şəkil yerləşdirmək istədim 720 kb-a həcmi çoxdu dedi məndə qaldım belə həmdəv csiz mənim problemimi başa düşmədiz məndə tanımır o formatı bir dəfə başqa kompyuterə taxanda istəmişdi məndə atkaz vermişdimki bəlkə virus olar həmdə axı içində sənədlərimdə varıydı indi screen shot eliyəcəm

Xarici Hard diskdə problem

Hə axırki bu hızlıresim zoruymuş 928 kbi upload elədim amma nə qədər qalacağınıda bilmirəm düzü nəysə keçək əsas məsələyə hard diski taxıram oxumur özüdə beep beep eliyir məndə tez çıxardıramki bəlkə ziyan olar bu şəkildə gördüklərivizdəndə birini seçəndə error verir heç hardada heçnə göstərmirki format eliyim düzü qaqa o sən deyən recovery partnitionnan elədə başım çıxmır açdım 1-2 dəfə super scan verdim ordada error verdi təzdən çıxartdım neyniyim köməklik eliyin HDD cəhənnəm materiallarımı xilas eliyim.
P.S qeyd eliyimki şəkildə yaşıl d diskini göstərir hdd isə not regognized yazılandı

Bu bir dəfə oldusa düzələcək amma sonra yenə olacaq.Bu 100-%-likdir.Bax HDD qoşulur amma flash kimi açmır.Amma Boot menuya gir bax orada HDD qoşulu sayılır.Box aç.Hdd çıxart və boş box tax.Sonra üstündə HDD tax.Olmasa USB adapderin var?Bəzi adapderlər telefon üçün USB kimi olur axi.Oradan USB çixart.Cərəyana qoş və əvəzinə yuvaya HDD sal.Gör necə möhləm firlanacag.10 dəqiqə elə isləd və sonra çıxart qoş kompyuterə.İşləsə də o nə vaxtsa yenə tutacaq və səni yarıda qoyacaq ...

mayak18 ,Sən yerləşdirdiyin vidoya özün bax bir gör edə bilərsən?80% HDD vakumla işləyir.Açılsa hava daxil olsa yanar.Məsələm HitacHi Lenova.Onun üçün xüsusi Maddələr olur.Duxu kimi və Hdd etrafina vurursan.Tebəqə əmələ gətirir .Hetda iş görəndə o təbəqə əllərini sıxır adamin və o təbəqə Hava daxil olmaga qoymur. Açma HDD qəti.Pilusda orta şurup vala bitışik olur deyə razval əmələ gələcək ....

Kamran qaqa yox göstərmir eləcə türkün sözü deyirki usb-mə nəsə girdi amma nə my compda nədə basqa manager proqralında açmır. kompyuterin sağınnan manageni basib disk managmente gedendede bu erroru verir youtubeda cox baxmisam disk managementden install eliyir sonra acilir amma bu zibil ondada error verir

Mayak 18-Vahidov çox düz qeyd elədi bir dəfə açdım o brisi kompyuterde )internal hdd idi amma o) açdım hecnə eləmədim olduğu kimi bağladim sonra xarab oldu o da vvestern digital-idi nəysə bu firma uje zibildi

Vahidov qaqa box aç? nə deməkdi mən bu işlərdə işlərdə naşıyam xaiş eliyirəm ətraflı izah eliyəsiz mənə ustaya aparmamaq üçün buranı-bu forumu məsləhət gördülər

Hə usb adapderim var bə o nu neyniyəcəm? Birdəki bele niye olduki səbəbi nədi 25gün işlətmədim şkafa qoydum axırdada belə oldu???

Yəni deyirəm bəlkə zavadskoy deffekti ya nə? Bəlkədə 1-2 dəfə vvindovvsdan icazəsiz çıxartmışam onnan ola bilərmiki?

Qısacası qardaşlar mənə elə bir şey deyinki proqrammı olsun ya nəsə hansısa üsulla onu copy eliyə bilim kompyuterimə 500 gb lik hard driveden cemi cumletani 3ce gbinda əhəmiyyetli sənədlər var qalanın apar tulla amma heç olmasa 10ca dəqiqəlikde olsa görse my kompyuret köçürərdim

djaron97 ,HDD işləmədikdə ilişir.Bu təzə HDD-lara aid deyil.Təzələr temperatur görməyib və disk oxumayıb deyə lazeri disk üzərində olmur.Onun üçündə dükanda xarab olmur.Nə isə.Keçək məsələyə.Xarici HDD məlumdur ki,USB ilə qosulur.Və qututda olur.Sen diqqətlə bax.Onun ətraflarında şurup varsa aç onları.Sonra içində qarşına dəmir HDD özü çıxacaq.Onu dart USB 3 satadan özü çıxacaq.Çalış əlindən yere salma.Və daxilindən çıxan HDD özü olacaq və onun şurupların nə badə açasana.

Məsələm:Bu bütöv Xarici USB HDD Full Box-dur.4646465.jpg

Brando_USB_3.0_HDD_enclosure-22.jpg

images.jpg

ac-usb-adapter-lg-sta-u17er.jpg

Qaqa təqribi anladım amma tam dəqiqliyinəcən yox istiyirsən mənim nömrəmə zəng vur danışaq konturun yoxdusa problem yoxdu at nömrən düşsün səhv eləmək istəmirəm qorxuram 500gb-az 3il bunnan qabaq 120manat pul vermişəm indi istəmirəm xarab eliyim ona görə sən diyən kimi için sökdüm amma sonrasin eləmədimistemirem sabaha qalsin sabah universtet zad basliyir ona gore sonrada vaxt olmuyacaq

http://i.hizliresim.com/lz0arQ.jpg

http://i.hizliresim.com/VygqXB.jpg

http://i.hizliresim.com/voQ18A.jpg

djaron97 , Qaydaları diqqətlə oxu !!! Saytın forum qaydalarını pozmusan.Yuxarıda yerləşdirilən leksiaları diqqətlə oxu .

Qayda : 9.) Forumda E-mail, faks, telefon nömrəsi və s. yazmaq qəti qadağandır. E-mail, faks, telefon nömrəsi vacib lazımdırsa bir istifadəçi digərinə şəxsi ismarıcla göndərə bilər

Mən deyən qaydanı elə.Sene bunun üçün əgər bacarırsansa bir Windows 7 diski lazımdır.Kompyuteri aç və öz HDD-sın çıxart.Yerinə USB box-dan olan HDD-nı keçir.Və başla boot-dan sistem yazmağa.HDD əgər orada tanısa sistem yaz.Amma sistem yazarken HDD format etmə.İçindəki faillərin qalsın deye.Üzərindən müvəqqeti yaz.Faillərini çixart və HDD-da ondan sonra işləməldir . Mənə cavab yazarsan gözləyəcəm ....

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...