Jump to content
Forum Windows-az.com

Android haqqında sual

windows12

Recommended Posts

Salam mənim telefonum s3 minidi onda oyunlari ya proqramları telefona atmaq olmur ne yükleyirsən yüklə telefonun yaddaşına yüklənir və telefonun yaddaşıda dolur məndə yaddaş kartı 8 gb-di mən oyunları karta yükləmək istəyirəm kartdada data və obb papkaları yoxdu necə yarada bilərəm? və oyunları necə karta yükləyə bilərəm?

Proqramlar telegramda
Mənim telefonumda (Sony Xperia) da bu yaddaş problemi var.Telefonun öz yaddaşı 4gg,kart 8 gb.Amma biraz oyun program yükləyən kimi :"Yeterli alan yok!" yazılır.Bu qədər yaddaşdan 1gb depolama ayrılıb.O da 100-200 mb boş olanda belə yüklənmir.Ona görə nəsə yükləyəndə,1,2 program,oyun silib, sonra yükləyirəm.Əslində hamısını "yaddaş kartına daşı" edirəm,amma yaddaş kartına faylın yarısı gedir,yarısı telefonda qalır..Başqa programlar da yoxlamışam karta yüklənsin deyə,amma yenədə tam karta yüklənmir..Netdən bir səhifədən soruşdum,dedilər:yer azaltmaq üçün,lazımsız programları sil,telefonda olan amma sən işlətmədiyin programları Dayandır,Güncellemeleri kaldır.Elə elədim biraz yer açıldı.Amma bir neçə gün sonra yenə eyni.. :smile:

Yəqin sistem proqramlarını və yeniləmələri(güncellemeleri) silmisiniz və telefon internetə qoşulub sildiklərinizi təkrar yükləyib.Yeniləmələri silib bu ardıcıllığı edin.Play market-Settings-auto update apps-do not update apps

Birdə Əlavə yer üçün CCleaner proqramıyla telefonda proqram artıqlarını silə bilərsiniz

Rootlu telefonda sistem proqramlarını da silə bilərsiniz

xeyalbeylerov ,hə elə olub,mən silmişəm təzdən yüklənib.Dayandırdım yeniləmələri.Təşəkkür edirəm! Mən DU Speed Booster programından istifadə edirəm.Bu əladı.Lazımsızları silir,bir az yer açılır telefonda.Cleaner biraz telefonu ilişdirir ona görə yazmadım.DU Speed Booster təriflədilər yüklədim.

Bilirsən məncə həmin proqramın sildiyi fayllar update olunur və hərgün bu proses gedirsə deməli proqram boşu-boşuna işləyir.Speed booster whatsappin faylların silir 10 dəq sonra whatsapp öz backupların yeniləyir və yenə speedbooster həmin faylları silir.Whatsapp kimi proqram olmasada telefonun öz sistemi belə log fayllar saxlayır və yenilənir.

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...