Jump to content
Forum Windows-az.com

Asus kompüteri üçün sam driver

Gülnar Abdullayeva

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

Salam.. ekran qaralması problemi ekran driveri ilə əlaqədardır (videokart driveri).. siz driverləri yazanda çalışın rəsmi saytdan kompyuterin seriyasına uyğun axtarış edib, yükləyib yazasınız.. yuxarıda paylaşdığınız şəkildə 1-ci nida işarəsindən əlavə onun altındakı qurğunun driveri də yazılmalıdır.. əgər yazıldıqdan və kompyuter söndürülüb yandırıldıqdan sonra ekran yenə qaralsa diqqətinizə çatdırım ki, video kart zədələnmiş ola bilər.. zədə görmüş video kart driver yazıldıqdan sonra digər videokartla konflikt verir və ekran qaralır.. Ümid edirəm zədə yoxdur, uyğun driveri yazsanız işiniz düzələcək.. Əgər yenə alınmasa sevindirici bir xəbərdarlıq edim ki, çox güman ki videokartlardan biri Intel video kartıdır.. onu yazmaqla ekranı normal görünüşə gətirə bilərsiniz.. hər hansı bir çətinliyiniz olsa yaza bilərsiniz..

Kamran qardaşımın dediyi kimi - kompyuterinizin seriyasını burda yazmaqla daha düzgün kömək ala bilərsiniz.

yuxarıda qeyd etdiyim qurğuları aşağıdakı şəkildə qeyd etmişəm..

dostlar notbook indi mende deyil sbah getirecekler,

sizden üzr istəyirəm bu günlük məni bağışlayın sabah notbook mənə çatan kimi sizdən xahiş edecem mənə köməklik göstərəsiniz..

çoooox sağ olun dostlar mənə köməklik göstərməyə çalışırsınız ..çoox sağ olun :winked:

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...