Jump to content
Forum Windows-az.com

GTA IV qəribə qrafika problemi

TesLA

Recommended Posts

Salam. əvvəllər də indiki kompyuterimə GTA IV EFLC yükləmişdim. Həmişə low-da oynuyurdum, tutula-tutula işləyirdi silmişdim. 

İndi yenidən həvəsə düşüb GTA IV yüklədim. Oyuna girdim, içərisində EFLC də var.

Deməli qəribə orasındadır ki, oyunu orta ayarlarda oynayanda tutulur, yüksək ayarlarda isə rahat oynayıram. Bu mənim üçün bir problem deyil, əksinə daha yaxşıdır. Amma sizcə də bu qəribə deyilmi? Görəsən nədən asılıdır bu?

Bir də ki, həvəslənib GTA V də yükləmək istəyirəm. 

Sistemim CPU i5 - 2.50 Ghz, RAM 6, VGA Nvidia GT 630m 1GB. Sizcə yükləyim mi? normal oynaya biləcəmsə yükləyim.

Proqramlar telegramda

SALAM

Əvvəlki problem mən də də olur. Məsən oyunu aşağı qrafikdə oynamaq üçün gərək ekran kartının tətbiqindən istifadə edib aşağı performans qoyasan. Amma yüksək performansa qoyanda oyunda ekran əsir. Əsməsin deyə oyunun qrafikasını da yüksəltmək məcburiyyətində qalıram.

ikinci sualınıza cavab:  Bəli Gta 5 -i normalda oynaya biləcəksiniz.

Təşəkkürlər cavablar üçün. Və indi elə bir şey yadıma düşdü bunla da bağlı ola bilər məncə:

Bir müddət əvvəl məndə Nvidiadan bildiriş gəlmişdi ki, yeni driveri yüklə və Driverin adı belə idi: 

GEFORCE GAME READY DRIVER FOR GRAND THEFT AUTO V

Bir də ki 33 gblıq yükləyim? yoxsa 60 gblıq? 

Və saytdakı xəbərdən yükləyə bilmədim, mümkünsə başqa bir link verin.

Təşəkkürlər cavablar üçün. Və indi elə bir şey yadıma düşdü bunla da bağlı ola bilər məncə:

Bir müddət əvvəl məndə Nvidiadan bildiriş gəlmişdi ki, yeni driveri yüklə və Driverin adı belə idi: 

GEFORCE GAME READY DRIVER FOR GRAND THEFT AUTO V

Bir də ki 33 gblıq yükləyim? yoxsa 60 gblıq? 

Və saytdakı xəbərdən yükləyə bilmədim, mümkünsə başqa bir link verin.

Məndə AMD-dir.

60gb-lıq  məsləhətdir. Əvvəl azyaddaşlı versiyanı iki müxtəlif yerdən yüklədim alınmadı. 60-da isə ilk dəfədən problemsiz işlədir. (Qeyd: bəzən Q hərfini sıxanda atır. Amma elə də çox işlənən dümə deyil.)

Salam Tesla sənin başına gələnnən eynisi mənə gəlib mən əvvəl gta 4 yükləyib lov da oynayirdim həddindən artıq çox donurdu indi hardasa 1 ay olarki yükləmişəm və Butun qrafika High etmişəm rahat oynayiram 

Birdə bunu qeyd edimki sistemi çox yormayan GTA 4 Patch 1.0.7.0 versiyasıdı yəqin sizdə bu versiyadıkı donmur məndə əvvək 1.0.4.0 ver idi onda anormal şəkildə donurdu yəqin sizdədə elə olub

Birdə GTA 5 üçün patch gəlibki artıq çox zəyif komputerdədə oynamaq olur mən onu yükləyib yoxlayacam işləsə əla olar

Buda Video https://www.youtube.com/watch?v=zOXQSC8z690

Link üçün çox sağol ACCOUNTANT,  Məlumat üçün çox sağol MrGamerExpert: məndə əvvəl də patch 1.0.7 idi. Düzdü 1.0.4 zay idi. Bu GTA V nvidia driveri gəldikdən sonra mənə məntiqli gəldi oyunu yükləmək, səndə yüklə: yoxlamağa dəyər.  :)  Hamıya təşəkkürlər: mövzu bağlana bilər.

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • loading...
  • Create New...