Jump to content
Forum Windows-az.com

svchost.exe

MrGamerExpert

Recommended Posts

Salam mənim komputerimə svchost.exe virusu duşub heç cür təmizləyə bilmirəm internetdən etdiklərin edirəm komputerə format atıram yenədə xeyri yoxdu svchost.exe virusunu silməyi bacaran varsa bura yazsın 

(Mövzuyu səhf bölməyə açmışamsa bağışlayın bu mövzuya aid bölmə yoxdu )

Proqramlar telegramda

Salam bilirəm o standart bir prosesdir mənim komputerimə bir virus duşdu və açılan kimi deyirki başlat bir dəfə çaşdım başlatdım indi başlatmaqıma ehtiyac yoxdu özü içəridə işini görür həmdə standart virus olmayan svchost.exe ramın hamısın boşuna dayandıqı yerdə işlədməz mən haçan baxıram komputerə görürəmki Prossesor və ram 100% işləyir buda svchost.exe virus düşüb həmdə ən baş ağrıdan viruslardan biridir silirsən özünü yenidən təmir edir yəni formatla və ya başqa şeylə əlaqəsi yoxdu internetdə baxdığlarım heç biri işə yaramayıb

Am7zYr.jpg

səndə də dispetçer zadaçada eynilə mən göstərdiyim kimidirsə sənin yuxarıda dediklərin səhvdir.problemi başqa şeydə tap.

Bəli məndədə 12 ədəd svchost.exe var onu çox adam deyirki virusdu məndə həmdə bu qədər yox idi əvvələr svchost bir dənə var idi yuxarida dediyim kimi virusu başlatanda oldu format attim problemi duzəlmədi

Virus deyil səndə.. Dediyin kimi format eləmisən, əgər köhnə faylların qalıbsa yalnız bu halda virus yeni əməliyyat sisteminə keçə bilər.. Sən task manager-dən "show process from all users" elə görəssən səndə də çox olacaq bu prosesdən..

Ilgar mammadov məndə d diskində lazımlı olan faylları saxlamışam bəlkədə ona görədi

... bu problemin həlli yollarını forumda əvvəlki mövzularda göstərmişəm...

http://forum.windows-az.com/index.php?/topic/11050-svchostcom/?hl=svchost.exe

Kamran Cavadov orda verdiyin Link işləmir mən onun başqasını tapdım yüklədim amma səndə olan skript orda yox idi

• 1 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...