Jump to content
Forum Windows-az.com

Windows 10 wifi problem

Two_raL

Recommended Posts

Salam dostlar..Dünən mən notebooka (DELL 3521) Windows 10 yüklədim..Dispetçer ustroystvadan bütün drayverləri avtomatik olaraq yazdim..Hər şey qaydasında işləyir..Sadəcə olaraq wifi-ə qoşulanda wifinin üstündə nida işarəsi gəlir..Wifi-nin parolunu yazıram qoşulur ama modemin adının altında orqaniçen sozü yazılır və aşağıda paneldə wifi-nin üstündə nida işarəsi gəlir və net podkuluçeniya yazılır.. Bu haqda bilgi verərdiz..Əvvəlcədən təşşəkkürümü bildirirəm.

Proqramlar telegramda

Salam dostlar..Dünən mən notebooka (DELL 3521) Windows 10 yüklədim..Dispetçer ustroystvadan bütün drayverləri avtomatik olaraq yazdim..Hər şey qaydasında işləyir..Sadəcə olaraq wifi-ə qoşulanda wifinin üstündə nida işarəsi gəlir..Wifi-nin parolunu yazıram qoşulur ama modemin adının altında orqaniçen sozü yazılır və aşağıda paneldə wifi-nin üstündə nida işarəsi gəlir və net podkuluçeniya yazılır.. Bu haqda bilgi verərdiz..Əvvəlcədən təşşəkkürümü bildirirəm.

SALAM. Başqa cihazlarda internet var?

Drayverləri hansı proqramla yazmısınız?

C:\Windows\System32 qovluğunda olan CMD-ni Adminstrator kimi açın. (Yəni CMD-ni Admin kimi açın.) Açılan pəncərədə:

1. "netsh int ip reset a.txt" yazın və Enter-i sıxın. "ok" gələnə kimi gözləyin.

2. "netsh winsock reset"  yazın və Enter-i sıxın. "ok" gələnə kimi gözləyin.

3. "netsh winhttp reset proxy" yazın və Enter-i sıxın.

4. "netsh advfirewall reset" yazın və Enter-i sıxın

5. "ipconfig /flushdns" yazın və Enter-i sıxın

6. Komputeri yenidən başladın.

Əgər yenə alınmasa onda sistemi yeniləyin..

Əlavə sual: Sistem saytdakı orginal sistemdir yoxsa sınaq versiyadır?

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...