Jump to content
Forum Windows-az.com

Formatdan sonra əziyyət çəkmə

Recommended Posts

Proqramlar telegramda
Aleykum SALAM məncə buna ehtiyac yoxdur səbəbi isə belə saytlarda 90% virus olma ehtimalı var, ən rahat yolun axtaranlar nettən bidənə aktual versiyalı ISO formatlı WPI yükləyib ya DVD diskə yazsınlar yada Daemon Tools kimi virtual sürücü yaradan bir programla diskə yazmağ ehtiyacı duymadan ISOnu açıb istədiyini yaza bilərlər, düzdür WPI-lərdədə virus olma ehtimalı var necə olmasada o WPI-ləri yaradanlarda sənin mənim kimi adamlardır programlaın hamısını test etməyə imkan olmadığını yaxşı bilirik, belə halda isə ən etibarlı yolu təbiiki güvəndiyin qaynaqlardan əldə etdiyin manual quraşdırmalı programlardır. Zatən bizim millətdən kimin kompyuterinə baxsan ən az 2-3 musiqi oxudan programı var 2-3 video player programı var, hətta şəkillərə baxmaq üçün belə programı var   :D Mən Blu-ray arxivcisiyəm ama PC-də Blu-ray media player belə işlətmirəm bütün mediaları MPC (K-Lite Codec Pack) ilə açıram. Yəni deməyim odur ki, hər programdan birdənə olsa və ya bir çox programın işini tək görən bir program olsa həm PC yorulmaz həm zaman getməz həmdə virusdan qorunma ehtimalınız yükəsk olar   ;)

Qeyd edimki mən 2011-dən buyana WPI və AİO packlardan və hətta unattended qaynaqlardan belə PC-yə program yükləmirəm bu səbəblədə artıq 4 ilə yaxındır antivirus istifadə etmədən virusun üzünü belə görməmişəm. 2011-dən öncə adın çəkdiyim qaynaqlardan yüklədiyim programlar səbəbiylə həftədə PC-yə format atırdım çünki belə packlarda özləridə hətta virus yeridirlər millətə...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...