Jump to content
Forum Windows-az.com

2 GB Ram lazımdı

goldmobile2

Recommended Posts

Salam axşamınız xeyir deməli bu gün mənə bir masaüstü campyuter getirdilər windows 7 yüklü idi format olunmalı idi çox yavaş işləyirdi çünki məndə format edib windows 8.1 quraşdırmaq istədim öncəliklə nə etdimsə campuyuter usb-dən boot etmədi biosu ayarladım f10 dyib çıxdım sonra ekranda usb- dən boot etmək üçün hər hansı düyməni vurun yazısı gəldi bir neçə saniyə o.müddət ərzində hansı düyməni vurdumsa yenə köhnə windows açıldı məndə son çarə olaraq campyuter açıqikən usb dən setup qurmaq istədim bu dəfə isə ekranda mesaj yazdı ki windowsun qurulması üçün ən azı 1 gb ram ehdiyac var dedi məndə usb-dən boot etməməsinin ramın çox az olmasından düşündüm sonra campyuter xususiyətlərinə baxdıqda yüklü ram yerində və işləmci yerində yox yazırdı yanı sistem blokunda ram və ekran kartı və işləmci yoxdu indi mən Azərbaycanda ram hardan tapa bilərəm ?

Proqramlar telegramda

Əvvəla qardaş axşamın xeyir Məncə kompyuteri yalnış diaqnostika eləmisən.

Ram işləməsə mat platanın beyni onu faktiki yox kimi qəbul edir.Ramsız isə kompyuter ümumiyyətlə açılmır.

O ki qaldı mənə ram almağa məsləhət verin deyirsənsə alış satış saytlarında elanlara bax çünki şəhərdəki bir çox tanınmış mağazalar az gəlir gətirdiyinə görə adətən köhnə model detal satışı ilə məşğul olmurlar.

Amma əgər ddr3 sisteminin ramıdırsa ən məsləhətli yer bakinity dir çeşid çoxdu ucuzuda var bahasıda.

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...