Jump to content
Forum Windows-az.com

TP Link WiFi qoşulan cihazları əngəlləmək

goldmobile2

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

...yuxarıdakı üsulla internetə qoyulmuş qadağa çox primitiv olduğu üçün paktiki cəhətdən əhəmiyyətsiz üsuldur...çünki 2-3 dəqiqə sərf etməklə,yuxarıdakı qadağanı asanlıqla qırıb internetə daxil olmaq olar...

...buna aid arxivimdə 1 neçə hazır videodərsliyim var.sadəcə çoxdandır ki,youtube kanalıma upload eləməyə vaxt tapmırdım...

...mövzuya görə məcbur qalıb upload elədim....buyurub baxa bilərsiniz...

...qeyd: videodərslik 5 ay əvvəl yazılıb.o vaxt məndə d-link modem idi.amma buna aid menyu və funksiya tp-link-də də eynidir...

yoldaşlar ama mənim daha böyük və əsas problemim var bunun üçün ayrı mövzumu açmalı yoxsa ele burdanmı davam etmeli bilmirəm nəysə mən 192.168.1.1 adresinə giriş edə bilmirəm yazıram eləcə dönür girmir hərdən bir olur ki girir hal hazırda girə bilmirəm  https://youtu.be/zoj8k6Fsv-Q

Azər qardaş,düz deyirsən...amma indi mən başqa videodərslik upload edərəm.arxivimdə var.mac filtirdən başqa cür istifadə etmək lazımdır.onda qırmaq olmur...o videodərslik də arxivimdə olmalıdır...tapıb indi upload edərəm...

goldmobile2 ,routerlərdə 192.168.0.1 olur...(bəzən 192.168.0.254)

...Azər qardaş,heç fərqi yoxdur...indi məndə TP-Lİnk-dir...bu funksiya tam eynidir...mənim başqa bir videodərsliyim var forumda.həmin videodərslik internet sürətini müxtəlif kompyuterlərə istədiyin kimi bölüşdürməyə aiddir...həmin videodərsliyi TP-Link routerdə hazırlamışam.həmin videodərslikdə bu funksiyanı da işləməsini göstərmişəm...

....senan-it , halal xoşunuz...

...qeyd:youtube-də kim nə istəyir çəkib qoyur.hərə öz bilik və bacarıq səviyyəsinə görə.amma heç də hamısı praktiki əhəmiyyətə malik olmur.test edirsən görürsən ki,yararlı deyil.və ya yeni proqramlardan və inkişafdan xəbərsiz  olduqları üçün problemin həllini təmin edə bilmirlər...odur ki,youtube-da qoyulmuş hər videodərslik reallığı əks etdirmir...məncə bu mənada bizim forumun əhəmiyyəti böyükdür...

Kamran qarqaş səndən bir xahiş edəcəm ümid edirəm qırmarsan :) deməli mənim üçün sən TP-Link modemdə həm mac filteri sındırmağı həmdə etibarlı üsulla qorumağı anlatsan minnətdar olaram, belə çaş baş qalıram, həmdə bir videoda olsun , arxivdə tutmaq daha etibarlıdır dərsliklər qarışmaz  :)

Azər qardaş,düz deyirsən...amma indi mən başqa videodərslik upload edərəm.arxivimdə var.mac filtirdən başqa cür istifadə etmək lazımdır.onda qırmaq olmur...o videodərslik də arxivimdə olmalıdır...tapıb indi upload edərəm...

goldmobile2 ,routerlərdə 192.168.0.1 olur...(bəzən 192.168.0.254)

bu adresler istifade olunmur yazır

Təşəkkür edirəm Kamran qardaş, xəcalətindən bir gün qismət olarsa çıxarıq. :)

Ha unutmadan mənim Mac Filterim hər zaman aşağıdakı kimi olub, yəni bildiyim qədəri ilə şəkildəki kimi olarsa Mac Filteri qırmaq qeyri mümkündür ki, mən bunu nəzərdə tutmuşdum keçən dəfə yazılanda, səhv etmirəmsə bu üsulu qıra bilən yoxdur.

7AUJwxP.png

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...