Jump to content
Forum Windows-az.com

Wi-fi şəbəkə itir

Cristiano

Recommended Posts

Salam. Mənim notbukumla evdə wi-fi şəbəkəsinə qoşuluram. Hardasa yarim saatdan sora öz-özünə söndürür və həmin şəbəkə görsənmir. Digər şəbəkələr isə görsənir. Söndürüb yandıranda düzəlir və yenə həmin şey olur. Bu problemi necə həll edə bilərəm? Zəhmət olmasa bilənlər yazsın. Wi-fi drayver yenilənib. ƏS win 7, 64 bit

Proqramlar telegramda

Aleykum SALAM, ilk öncə modeminizi resetləyin, və WI-FI sönərkən baxın görək modemdə sönəcəkmi ? hər halda modem sönərkən biləcəksiniz, ola bilər kimsə modeminizə müdaxilə edir.

Hə sönür. Şəbəkə itəndə mənim şəbəkəmi heç göstərmir. Digər şəbəkələri göstərir. Telefonla qoşulanda problem olmur

Yox yəni telefonla və ya kompyuterlə fərq etməz, əgər şəbəkə itdiyi zaman modem sönürsə ilk öncə siz modemi resetləyin və şəbəkəni şifrəyə qoyun, ikinci növbədə ola bilər ki, sizin modeminizə kimsə daxil olur və modemi söndürür.

Siz yəqin səhv başa düşdünüz. Modem yanılı olaraq qalır. Sağ küncdə olan xətt gedir. Üstündə sarı ulduz olan boz xəttlər olur. Ora daxil olanda mənim modemimnən başqa 4-5 modem görsənir. Məhz öz modemimi göstərmir orda

Bu problem məndə də var. Modemlik deyil. Hələki üsul kimi Qurğu menecerindən deaktiv edib-sonra aktivləşdirirəm düzəlir. Bir şey diqqətimi çəkib ki, bu problem Qualcom adapterində yaşanır. 2000 azn-ə Asus aldıq bir tanışa onda da bu problemdir.

Məndə ordan elə elədim alınmır. Ancaq söndürüb yandırmaqla düzəlir. Yox məndə Realtek-di adapter.

Aydındır, dediyin problem məndədə bir neçə gün əvvəl baş vermişdi, Elcanın dediyi kimi küncdən söndürüb yandırdıqdan sonra düzəlirdi, hazırda o problem 2-3 gndür yoxdur, mən modemi dəyişdim ama, iki modemim var digərin qoşduqdan sonra bu problem həll oldu.

Modemi dəyişməyi məsləhət görürsüz?

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...