Jump to content
Forum Windows-az.com

Facebook hesabının oğurlanmasına qarşı tədbirlər

TesLA

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

salam.Facebook hesabı və səhifəsini oğurlamaq elədə asan iş deyil.Parolunuzu uzun olmaq şərti ilə hərf,rəqəm və simvollardan istifadə edin. 

Giriş etdiyiniz mail adresinin etibarlı olduguna əmin olun. mail adresiniz oğurlansa fb adresiniz ogurlanmış kimi bir şeydir. əsasda internet cafelərdə cox olursunuzsa deep freze programı olan kompüterlərdən istifadə edin. 

Facebook da gəzərkən bilmədiyiniz reklamlara baxmayın.

Mən belə deyim facebook təhlükəzizliyin üçün yuxarıda əsas edilməli məsləhətlər verilib yəni əsas olaraq mobil nömürə elektron poçt və.s onları et əlavə olaraq deyə bilərəm ki Facebookun özündə parametrlərdə5M7yJd.png bu məsələyə aid geniş yer ayrılıb ən incə detallar belə mən deyərdim orda ətraflı göstərilir heabında hansı cihazlardan markası/ modelinə kimi hətda hansı brauzerdən hansı saatda giriş olunub götərir deyəcəyim odur ki təhlükəsizliyin üçün parametrləri mütamadi olaraq gözdən keçir    bu bölümdənvn5Pkp.png bilinməyən cihazları sil öz istifadə etdiylərin cihazları saxla  bu vəziyətdə  fərqli bir cihazdan və brauzerdən giriş olunmaq istəyəndə hazırda özünün istifadə etdiyin cihazın facebook hesabına bildirim gəlirNrAnoP.png ki bunu edənin sən olduğunu bildirən mesaj əgər bu mən deyildim etsən digər cihazdan giriş qadağan olunur. Buda mənim məsləhətim başıma gəlib deyirəm   onu da deyim şəxsən mənə görə istifadəçi hesab təhlükəsizliyində facebook çox daha güvənlidir mənə görə 

Aleykum SALAM, qısa və konkret deyim, ilk öncə e-maillə sizi axtarıb tapmaq funksiyasını dövrə xarici buraxın, daha sonra şifrənizi Ha15_)D59№shl*8# şəkilində yazın və bir TXT və ya dəftərə qeyd edib saxlayın, bundan sonra sizin facebook şifrənizi biriləri ələ keçirərsə mən bu işlərdən təməlli gedərəm :) biz bu şifrələrlə serverlərimizi qoruyuruq.

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • loading...
  • Create New...