Jump to content
Forum Windows-az.com

Komputerdə Göy ekran problemi

♣♣KaRoL♣♣

Recommended Posts

Proqramlar telegramda
  • Yanıtlar 71
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Terlan mən kompyuteri təzə alandan sonra ozundə bilirsənki proqramlarla isləyən adamda problem tez bas verir mən səhvən upravleniyadan c diskin pozmusdum komp acilmadi ovaxtda məndə sistem diski az idi kompyuterimi satanda tullamisdim diskləri dostumun SP2 prosu var idi məndə onunla farmat atdim goy ekran gəldi sonra sabahi SP3 2010 tapib yazdim duzəldi birdə mən həddən artig proqram dəlisiyəm hansı təzə cixir yazıram bəlkə 100 dənə xp var əgər kompyuterin prosessorunda problem varsa niyə bə bu qədər proqrami goturur ? birdə axşam yenə məndə dayanan yerdə göy ekran çıxdı düzdü nədəndisə bu çarəsi tapilmir birdə noutbukda təzədi 11 ayindi klyonkadadi toz hardan girdi bəs buna ?

Tanner Tozluq heçnə yoxdur. Bu problem Ram Driver yada Sistem səhvindən olur. Brat mən il yarımdırki öz kompumu 1sistemlə işlədirəm formatlıq olsa onla edirəm. dediyim kimi məndədə bu problem olmuşdu özdə elə bu sistemlə sonra format elədim (elə bu disklə) 1 2dəfə gəldi göy ekran sonra gəlmədi.

Sənin problemin ramnandı. Çünki proqramları açırsan rama çox yük düşür ona görə oda göy ekran verir.

Terlan sen cox cox cox duz deyirsen bu ramdandi sen ramini daxilini temizle (ancaq daxilini) sonra kompunda bele sey olmuyacaq Terlan dediylerinde heqiqet var senin raminin ici doludu sen kompu isledende ram cox naqrusqaya dusur ona gore bele olur sen rami icini temizle yeni ramin yadasini formatla.

• 2 hafta sonra...

İLQAR,

Qaqaş bu hörmətsizlik deyil.Ola bilsin bölmə düz yerdə açılmayıb və ya adı düzgün olmayıb.Forum qaydalarına bir daha bax ondan sonra mövzu aç.Əgər nəsə problemin varsa mənə şəxsi ismarıcla yardım istəyini deyə bilərsən.

sen kompuvu UPS ile isletde isiqlar gedenede ram daki informasiyalar silinmir ona gore ram cezir komp basliyir ilismeye donmaqa ve rama cox naqruzka dusur ramda goy ekran problemine getirib cixarir en yaxsisi sen ozuve 4 gb ram al 45 manata ozude 1000 mh bilirem biraz azdi amma yaxsidi alsan yaxsi olar.

• 3 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...

• Create New...