Jump to content
Forum Windows-az.com

Bios Supervisor Password

Recommended Posts

Salam məndə HDD problem yaranmışdı hiren ilə içindəki məlumatları çıxarmaq isdəyərkən nəsə səhv eledim nəticədə biosa daxil olmaq mümkün deyil F2 basdiqda yeniden başlayır internetdə bu baredə axtardim gösdərilənləri eledim olmadı 

cmos kill ,debug  backdoors kodlar uniflash və s. Notebook Toshiba Qosmio F60-111 .Bios kodunu necə sindira bilərəm vəya bu problemi necə həll edə bilərəm kim bilirsə kömək etsə minnətdar olaram .Öncədən Təşşəkürlər

Proqramlar telegramda

Körpü eləmək isdədim sadəcə düz chipi tapmamişdim deyəsən necə bilərəm ki hansı bios chipidir ? üsdündə bios yazılan chip görmədim . servis deyəndə toshiba servisi nəzərdə tutursuz,? bios başqa cür necə deyişmək silmək və ya başqa necə həll edə bilərəm.... məlumat üçün cox sağol 

Fərqi yoxdur istənilən. Amma toshiba olsa yaxşı olar. Həmin çip üçün sxem və ya şəkil axtardım çıxmadı. Yenə baxıram..

Belə bir şey tapdım: SVPW32 adlı utilitdən istifadə edib dəyişmək və ya ləğv etmək olur. Amma ki, gərək komputer açılsın və siz də bu kodu bilməlisiniz. 

Mən şəxsən servisi məsləhət bilirəm. Çünki bu kod ekstra qoruma üçün nəzərdə tutulub. Onu görə HDD-dan məlumatları çəkəndə kod aktivləşib. Kod əsasən HDD-da olan məlumatları qorumaq üçündür. Servisə aparın və ola bilər ki, komputerin sahibi də lazım oldu.

Evdə videolara baxıb hansısa qısaqapanma yaratmaq yolu ilə həll etməyə çalışsanız daha ciddi fəsadlar ola bilər..

Çox sağol kömək üçün Notebook mənimdir.Başqa hdd qoymuşam açılib kompüter amma bios yenə girə bilmirəm .Bloka düşdüyü hdd isə qoşanda oxumur zədə görüb deyə və bir problemdə var ya hdd oxuyur yada ancaq cd romu . Çox sağol məndə başqa məlumatlar tapmadim deyə dedim bəlkə kimsə edibdir bilir Məlumatlar üçün bir daha təşəkürlər

Əgər HDD taxmişamsa  cd romu oxumur ki hirenle nese edim Hdd çıxarıram və hirenilə bios/cmos tools olanları edirəm olmur nəsə .Mən internetde olan və siz veridiyiviz video olanları edirəm olmur tarix silinir amma kod getmir. Bios məlumatları harda yerləşir bilmirsiz, ? mən necə biosu sifirlayim,? bütün məlumatlari silim isdəyirəm necə edim,? 

Əvvəlcə qeyd edim ki, yazılarınızda  səhvlər var.

Bəli bu tip modellərdə batareyanı çıxarmaq işə yaramır.

Hal-hazırda həmin modelin sxemini axtarıram baxım nəsə əldə etmək olar?

Əgər kodu anlayışıolan biri qoyubsa onda memo.txt adlı sənəddə kodun bir nüsxəsi olmalıdır.

Əvvəlcə qeyd edim ki, yazılarınızda  səhvlər var.

Bəli bu tip modellərdə batareyanı çıxarmaq işə yaramır.

Hal-hazırda həmin modelin sxemini axtarıram baxım nəsə əldə etmək olar?

Əgər kodu anlayışıolan biri qoyubsa onda memo.txt adlı sənəddə kodun bir nüsxəsi olmalıdır.

Yazılarda səhvlər fikir verməmişəm üzrlü sayın. Kodu Heç kim qoymayib sadəcə mən HDD hirens ilə içindəki məlumatları çıxarmaq isdədim və c diski görsənmirdi məndə yenidən yaratdım C diskini və restart olandan sora belə oldu .mən çox yollar yoxladım amma çoxsu Personal kompüterlər üçündür.   Memo.txt harda yerləşir ,?

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...