Jump to content
Forum Windows-az.com

Bios yenilənməsi

Cavid Genceliyev

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

Fərq bunlardır

1. cpu aes dəstəyi 

2.cpu microkod yenilənməsi

3.Açılış surətlənməsi

4.sistem dəyişikliyi

winflash ilə vindovsdan Yükləyə bilərsən

easyflash ilə boot dan yükləyə bilərsən

aflash ilə dos dan yükləyə bilərsən.

Yenədə Riskli bir işdir.Yeniləməzdən əvvəl 3 yox 5 dəfə düşünün)) 

Fərq bunlardır

1. cpu aes dəstəyi 

2.cpu microkod yenilənməsi

3.Açılış surətlənməsi

4.sistem dəyişikliyi

winflash ilə vindovsdan Yükləyə bilərsən

easyflash ilə boot dan yükləyə bilərsən

aflash ilə dos dan yükləyə bilərsən.

Yenədə Riskli bir işdir.Yeniləməzdən əvvəl 3 yox 5 dəfə düşünün)) 

qaqaş video dərsliklərə baxıb yeniləyə bilmərəm?

https://www.technopat.net/2013/07/08/uefi-nedir/

Əvvəla axşamınız xeyir çoxdandı sayta girmirdim deyə baxa bilmirdim.Forumda biri birindən maraqlı mövzular açılıb.

Biosu yeniləmək adətən istehsalçılar istəmir çünki xətalı bios yenilənəndə çox hallarda istifadəçilərə problem yaşadır.Amma 1-2 il öncə bir çox istehsalçı UEFİ funksiyanın yayılmasıyla əlaqədar olaraq  bios yeniləməsinə məcbur oldular.

Səbəb isə yeni texnalogiya sayılan UEFİ sistem idi.Yəni yeniləməyinizə əsas səbəb UEFİ funksiyasının gəlməsi olmalıdır yox əgər gəlməyibsə heç yeniləməyinə  dəyməz deyərdim mən şəxsən.

UEFİ haqqında yuxrıdakı linkdən sadə və faydalı məqaləni oxuyaraq məlumat əldə edə bilərsiz. :)< :)>

Uğurlar hər kəsə..

https://www.technopat.net/2013/07/08/uefi-nedir/

Əvvəla axşamınız xeyir çoxdandı sayta girmirdim deyə baxa bilmirdim.Forumda biri birindən maraqlı mövzular açılıb.

Biosu yeniləmək adətən istehsalçılar istəmir çünki xətalı bios yenilənəndə çox hallarda istifadəçilərə problem yaşadır.Amma 1-2 il öncə bir çox istehsalçı UEFİ funksiyanın yayılmasıyla əlaqədar olaraq  bios yeniləməsinə məcbur oldular.

Səbəb isə yeni texnalogiya sayılan UEFİ sistem idi.Yəni yeniləməyinizə əsas səbəb UEFİ funksiyasının gəlməsi olmalıdır yox əgər gəlməyibsə heç yeniləməyinə  dəyməz deyərdim mən şəxsən.

UEFİ haqqında yuxrıdakı linkdən sadə və faydalı məqaləni oxuyaraq məlumat əldə edə bilərsiz. :)< :)>

Uğurlar hər kəsə..

diqqətinə görə çox sağol qaqaş.UEFİ nedir anlayışım yoxdu.linke baxıb məlumatlanaram.

mən his edirəm komp nəsə çatışmamazlıq var.düzü ama bilmirəm nədi.

fikirləşdimki bəlkə biosdan olar.

Sizin hal hazırda ki bios versiyasında UEFİ dəstəyi var. Yəni yeniləməyədə bilərsiz. hansısa problemlə qarşılaşsanız belə biosu tekrar prosibka eləmək mümkündür. 

Şəxsən mən olsam yeniləyərəm.Firma yeniləmə buraxıbsa deməli lazımdır yeniləmək.( Bu öz fikrimdir)

Sizin hal hazırda ki bios versiyasında UEFİ dəstəyi var. Yəni yeniləməyədə bilərsiz. hansısa problemlə qarşılaşsanız belə biosu tekrar prosibka eləmək mümkündür. 

Şəxsən mən olsam yeniləyərəm.Firma yeniləmə buraxıbsa deməli lazımdır yeniləmək.( Bu öz fikrimdir)

qaqaş bir söz soruşum.

Bios yenilənməyəndə hansı problemləri yaradır?

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...