Jump to content
Forum Windows-az.com

komputerdə sözün yazılışına qadağa qoymaq

Guest komputerdə qadağa

Recommended Posts

Guest komputerdə qadağa

Salam mən istək proqram bölməsini seçdim ancaq sual yazmaq olmurdu həmkinin digər bölmələrdədə o gür idi yeni mövzu aç sözünün yerinə cavab vermək üçün daxil olun yazılıb təkcə forumun qaydaları bölməsindən yazmaq olur məndə ona görə bu bölməni seçdim...

mənim sualım komputerdə internetdə hansısa sözün yazılışına qadağa qoymaq olur? məsələn  (kitab sözünü yazıb axtara bilməsinlər )

olursa necə edə bilərəm zəhmət olmasa yazardınız...

Proqramlar telegramda

Salam mən istək proqram bölməsini seçdim ancaq sual yazmaq olmurdu həmkinin digər bölmələrdədə o gür idi yeni mövzu aç sözünün yerinə cavab vermək üçün daxil olun yazılıb təkcə forumun qaydaları bölməsindən yazmaq olur məndə ona görə bu bölməni seçdim...

mənim sualım komputerdə internetdə hansısa sözün yazılışına qadağa qoymaq olur? məsələn  (kitab sözünü yazıb axtara bilməsinlər )

olursa necə edə bilərəm zəhmət olmasa yazardınız...

Əlbətdə olur.Programı incələyim tam şəkildə çalışırsa link verəcəm yükləyərsiniz

birinci alınmadı ancaq sonra alındı çox sağ olun təşəkkür edirəm....

Dəyməz. Buyurun. Program vasitəsi ilə bir başa google serverini blok edə bilərsiniz.Yox əgər bu çarə deyilsə yəni bildiymiz kimi axtarış sistemi təkcə google deyil başqa axtarış sistemlərindəndə gedib o saytlara çıxmaq olar, o zaman saytların kankret adını bir bir programa tanıtmağınız lazımdır yox əgər buda çarə olmasa yəni nəzərə alsaq ki o tipdə saytlara google sadəcə bir neçə söz yazan zaman gəlir milyonlarca sayt, o zaman brauzerinizi klidə salın.Çünki məndə axtarmışdım o tipdə bir program ki saytlara girən zaman bloka atsın istifadəçini o qədərdə effect vermədi yoxsa elə o programı sizə məsləhət görərdim.Əslində adamlar istəyib istəkli yanaşıb bir şeylər hazırlamağa ama onun üçün çox böyük modullar lazımdır.Belə izah edim baş ağrısı olmasın.Siz aşağıdaki bir fəhləyə deyirsiniz ki götür bu  qapını apar 5 -ci mərtəbədəki sarı rəngdəki qapı ilə əvəz elə dəyiş yenisin tax köhnəsini istəmirəm daha.Fəhlə- programınızdır,  qapı- verdiyiniz əmir və ona əmri belə verdiniz.Qapı 5-ci mərtəbə apar deyiş..  Program işə düşür qalxır 5-ci mərtəbəyə  qapını dəyişmək üçün... Bu zaman saytı yaradan kəslərdə gələn fəhləni belə qarşılayır. Ondan  qapını alır köhnə qapının verir. Amma qarşı tərəf belə edir. Ölçüləri 80x80 olan qapını sizə göndərir. Siz fəhləyə deməmişdiniz axı ki ölçüləri 100x100 dü 80x80 deyil və rəngi sarı idi mən dediyim qapının yaşıl deyil. Siz hər bir əmirdə programa tapşırıq verirsiniz və program heç bir xəta vermədən gedir işini göürü ama əslində heç bir işə yaramır. İşə yaramayan əlsində programlar deyil qarşı tərəfin düşüncə tərzinin gucudur.Siz o qədər şaxəli program tapmalısınız ki programa əmir verən kimi modulları o qədər geniş olmalıdır ki siz dediyiniz saytları ayıra bilsin seçə bilsin. Bütün informasiyalarını yəni programa tanıtmaq lazımdır elə bir program üzərindəıdə heç kim mənə elə gəlir baş yormaz.

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • loading...
  • Create New...