Jump to content
Forum Windows-az.com

ADSL qırılır

samir619

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

sen bakinterneti deyis mende hemise ele olur arada bir qicilir zeng eleyirem deyirki bizdede kesilib birazdan gelecek....He bele seyler cox vaxt spilnterlik olur sen onu deyis .Telefon xetdinde calaq yoxduki? Birde bir xetde 2 telefon taxmamisan.

Məndə də hərdən zəng gələndə gedirdi net.Sonra bildim.Splittere telefon və modem,2-si də qoşulmalıdı.Eyni telefon-dan 2 ayrı xətt varsa,splittere yox,o biri xəttə telefon qoşulanda,güc düşür,net çıxır.Yəni splittere qoşulmalıdı 2-si də
-------------------------------------
Amma Facebook-la,Youtube-yə girmir.Youtube-yə də hərdən daxil olur,amma videoları göstərmir.Hər cür etmişəm,modemi driverini silib təzdən yazmışam,yeniləmişəm amma yenədə o saytlara daxil olmur

Sənin problemin splitterlikdir. Mən ADSL qoşanda məndədə belə idi bir-başa qoşmuşdum bu problem olurdu sonra mənə dedilərki splitterlə qoş qoşdum indi helə problem olmur.Hal hazırdə məndədə belə problemə oxşar problem var. Beləki dostlar: məndə bakinternetdir. Məndə son 6gündürki internet qırılır sonra internet 1dəq sonra açılır. Baknetə zəng etmişəm deyib sabah baxacayıq o sabah bu sabah xəbər yoxdur hələ.

Mən müşahidə etmişəm özdə komputer açılıb internetə girən kimi o dəyqə internet gedir 1dəq sonra açılırr. Bu nədən olar sizcə??

belke qonsularin senden xebersiz xetden calaq eleyib evlerine apariblar ele eclaflar var helede dunyada bir sen bax cox vaxt atys de gormemislik eleyirler senin internetini onlarda islede bilerler evel men internete girmirdim tezelikce 1 aydiki evde internete girirem gordumki interen gedir gelir sonra zeng eledim atsa onlar dediki o problem bizdede var 1 saata duzeler gozledim 1 hefte ele kecdi sonra duzeldi amma yene nese var .Sen diyesen interneti teze acmisan BAKINTERNETDE bele bir kompaniya var teze gelenlere yeni bakinternet demek isteyirki bizim eskerlikden ferqimiz yoxdu teze geldinse 2 ay doyulmelisen ondansa ozuvu azdatakoma at orda 1 ay doyurler. wink

Tek Care Reset elemekdir. Modem de komputer kimidir. o qeder siqnal qebul edir ki. Mueyyen muddetden sonra gerek reset veresen.Youtube ve Facebooka girmek ucun. Amma basqa care de var. O da dns adresini deyismekdir. Amma bu ancaq senin komputerinde alinir. Meselen dostun notebooku size getirib internete qosulmaq istese gerek onda da dns ayarlarini deyisesen. Bir de ki Wi fi olan telefonla da Facebook ve youtube gire bilmirsen. En yaxsisi resetdir. Yox eger dns ayarlarini deyismek istesen etrafli melumati google yazib tapa bilersen

Men sene konkret deyim de qaqash nedendir, Cholde direkden eve qeder gelen shnur var ee onda calaqlar var yuz faiz o shnuru deyishmelisen ondan sonra atmayacaq,menim bashima gelib,axirda deyishdirdim o shnuru yeniledim duzeldi.Bilirsen neche illerdir qoyulub o shnurlar ona gore kohnelib. Ondandir bashqa hechne

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...